Tym razem piłkarki AZS-u Wrocław uległy u siebie Czarnym Sosnowiec 1:3. Na zwycięstwo wrocławianki czekają już od 12 sierpnia!

Po ubiegłotygodniowym remisie 2:2 z Olimpią Szczecin piłkarki z Wrocławia chciały na stadionie przy ulicy Mianowskiego wywalczyć kolejny korzystny wynik i tym samym nieco odbudować swój skromny dorobek punktowy (po serii siedmiu porażek). Czwarte w tabeli sosnowiczanki okazały się jednak zbyt trudnym przeciwnikiem. Już w pierwszej połowie zespół gości prowadził 2:0. Po przerwie piłkarki z Sosnowca dołożyły jeszcze jedno trafienie. Honorowego gola dla AZS-u zdobyła Dorota Kwapisz.

To nie pierwsza porażka AZS-u z Czarnymi w tym sezonie – w sierpniowym meczu w Sosnowcu wrocławianki również przegrały 1:3.

Do końca rundy pozostały jedynie dwie kolejki, a AZS z pięcioma punktami dalej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W następnej kolejce zespół z Wrocławia zmierzy się na wyjeździe z KS Unifreeze Górzno.

AZS Wrocław – Czarni Sosnowiec 1:3 (0:2)
Kwapisz – Cichosz, Liskova, Suskova

AZS: Sapor, Olszewska, Maskiewicz, Bączek, Hnatów, Iwaśko, Wróblewska, Turkiewicz, Korda (67’Koziarska), Kwapisz, Czudecka

Czarni: Szymańska, Wycisk, Horvathova, Grad, Operskalska, Matla, Cichy (77’ Wieczorek), Liskova, Hmirova, Suskova, Cichosz

Autor: Dominika Wręczycka