Po Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Doha spora część polskich zawodników nie ma zbyt dużo czasu na wolne. W chińskim Wuhan wystartowały bowiem 7. Światowe Sportowe Igrzyska Wojskowe.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio już za niecały rok. Sprawdzianem generalnym przed nimi były dla lekkoatletów Mistrzostwa Świata w Doha, które zakończyły się 6 października. Część z nich nie ma jednak czasu na wytchnienie i odpoczynek. Nie minęły bowiem dwa tygodnie, a ci polecieli już do Chin na 7. Światowe Sportowe Igrzyska Wojskowe w Wuhan.

Ponad 1000 kilometrów na południe od Pekinu nie wystąpią wcale mało znani zawodnicy. W polskiej kadrze Wojska Polskiego występuje wielu medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata. Wśród nich są m.in. plutonowy Piotr Małachowski, szeregowy Justyna Święty-Ersetic, a także kapral Marcin Lewandowski.

Poza dyscyplinami lekkoatletycznymi nie zabraknie również wielu typowych dyscyplin występujących na normalnych igrzyskach olimpijskich. Są nimi chociażby pływanie, boks, czy też szermierka. Jest też jednak kilka konkurencji, których na zwykłych igrzyskach nie ma możliwości obejrzenia. Są to np. skoki spadochronowe, pięciobój wojskowy oraz bieg na orientację.

Szans medalowych Polacy będą mieli mnóstwo, a wszystkich nie da się po prostu wymienić. Na dowód tego wystarczy wspomnieć, że cztery lata temu w południowokoreańskim Mungyeong polska reprezentacja zdobyła w sumie aż 42 krążki, z czego 10 było złotych.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com