Nurkowanie wśród publiczności, zrzucanie ubrań i niespodziewani goście – tak wygląda Ekodiesel Tour w wykonaniu chyba najbardziej energetycznego duetu raperów w Polsce. Taconafide wystąpili już Krakowie, Warszawie i Katowicach, a wkrótce także odwiedzą Wrocław.

Taco Hemingway i Quebonafide po wydaniu 13 kwietnia wspólnej płyty ruszyli w trasę koncertową, która powala przede wszystkim swoją energią, ale też niezwykłym dopracowaniem i zarazem totalną spontanicznością. Wczorajszy koncert w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (22 kwietnia) całkowicie wpisał się w te ramy.

Raperzy podczas koncertu wykonują większość utworów ze swojego albumu „Soma 0,5 mg”. Jako pierwsze rozbrzmiewa „Intro”, a dopiero po jego zakończeniu artyści wbiegają na scenę. Największy entuzjazm wśród publiczności wywołują najlepiej przez nią znane kawałki, czyli „Tamagotchi”, „Art-B” i „Krytowaluty”. Każdy utwór ma dopracowaną i puszczaną na telebimie grafikę, która oddaje jego charakter. Jeśli chodzi o samo ich wykonanie przez Taconafide, to najlepszym określeniem będzie wielki power. Choć Taco przy całokształcie zachowania Quebo wydaje się być bardzo stonowany. Dla fanów Quebonafide, którzy mieli okazję być już na jego koncertach, pewnie nie będzie zdziwieniem, że raper już niemal po pierwszym utworze zrzuca koszulkę i prezentuje w pełnej okazałości swoje liczne tatuaże oraz rzuca się na publiczność, by ta niosła go na rękach. Quebo jest w tym duecie również tym bardziej rozgadanym, przybliża historię powstawania poszczególnych utworów, opowiada różne anegdoty, żartuje. Taco natomiast postanowił sprezentować swoją czapkę jednemu z wiernych fanów, co jak podkreśla, jest wyjątkowe, ponieważ będąc bardzo przywiązanym do swojej garderoby, takich rzeczy przeważnie nie robi. Chłopaki wykonują też po dwa lub trzy kawałki ze swoich solowych albumów, ale co ciekawe, nadal wykonują je wspólnie. Na scenie w pewnym momencie dołącza do nich Krzysztof Kondracki. Koncert w Katowicach trwał blisko dwie godziny, bo Taconafide nie mogli rozstać się ze sceną i kilkakrotnie bisowali. Śmiało można stwierdzić, że pod względem energii i zaangażowania, duet nie ma sobie równych, a Ekodiesel Tour będzie niezwykłym sukcesem raperów.

Koncert Taconafide we Wrocławiu odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku na Hali Stulecia.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcia: Oliwia Rybiałek