Po zaciętym finale poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w turnieju Beyer Futsal Masters – FK Era-Pack Chrudim zwyciężyła w rzutach karnych Lex Kancelarię Słomniki. W meczu o 3. miejsce, FC Barcelona Lassa wysoko pokonała Napoli Calcio a 5. Gospodarz turnieju, KS Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zakończył zmagania na ósmym miejscu.

Pierwsze minuty finału stały pod znakiem wielu niewykorzystanych sytuacji, z których obronną ręką wychodzili bramkarze. W 13. minucie Czesi byli bardzo blisko szczęścia, ale Max Weber uderzył w słupek bramki Lex Kancelarii. Do przerwy kibice zgromadzeni w Hali Orbita nie zobaczyli bramek.

Zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu, wynik otworzyli mistrzowie Czech. Strzałem z rzutu karnego popisał się Ribeiro. W 35. minucie bardzo blisko wyrównania był beniaminek polskiej ekstraklasy futsalu. Z bliska strzelał Jończyk, ale piłka odbiła się od nóg Czechów. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem kibice poderwali się z miejsc. Po sytuacji „dwóch na dwóch” i strzale w słupek, piłkę w siatce szczęśliwie umieścił Sebastian Leszczak. Czesi nie dawali za wygraną. Strzał Webera, który okiwał golkipera Lex Kancelarii, został zatrzymany na linii bramkowej.

Finał rozstrzygnął się w rzutach karnych. Bohaterem bramkarz drużyny z Chrudimia, który obronił dwa strzały Polaków. Czesi z pucharem Beyer Futsal Masters 2017!

Lex Kancelaria Słomniki – FK Era-Pack Chrudim 1:1 (0:0), k. 2:3
0:1 – Max Weber (23′)
1:1 – Sebastian Leszczak (36′)

 

________________________________________________________________________
Autor i foto: Marcin Obłoza

- POLECAMY -
Eleven Bike Fest