Śląsk Wrocław przebudowuje swój zespół, pozyskując młodych i perspektywicznych zawodników. Daniel Szczepan jest kolejnym piłkarzem, który w następnym sezonie zagra w brawach WKS-u.

23-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z wrocławskim klubem. W nadchodzącym sezonie zagra z numer 15. Daniel Szczepan pochodzi z Górnego Śląska. Od 2015 roku występował w barwach GKS-u 1692 Jastrzębie, z którym wywalczył awans do Nice 1. Ligi. W swoim poprzednim zespole był jednym z filarów drużyny, rozegrał tam 31 spotkań, w których strzelił 13 bramek.

To dla mnie duży krok w karierze. Jestem szczęśliwy, że się tutaj znalazłem. Teraz czeka mnie ciężka praca, żeby udowodnić, że nie znalazłem się w tak wielkim klubie jak Śląsk przypadkiem. Były mną zainteresowane także inne zespoły, z I ligi, ale ja chciałem sprawdzić się jak najwyżej i walczyć o marzenia. Chcę dobrze zaprezentować się trenerom, pokazać, że jestem zdeterminowany. Jeszcze w czwartek wstałem o 5 rano i poszedłem do pracy w kopalni. Skończyłem o godzinie 14 i pojechałem na trening. Możecie mi wierzyć, że zrobię wszystko, by wykorzystać daną mi szansę – mówi Daniel Szczepan, nowy napastnik Śląska.

Oprócz Daniela Szczepana, w następnym sezonie w zespole Śląska zobaczymy również Damiana Gąskę, który wcześniej reprezentował pierwszoligowy klub Wigry Suwałki. Poza tą dwójką, trzyletni kontrakt ze Śląskiej podpisał także Maciej Pałaszewski.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: WKS Śląsk Wrocław