Już 7 grudnia w Starszym Klasztorze wystąpi Daria Zawiałow – młoda artystka, która podbiła serca miłośników polskiej sceny alternatywnej. Koncert jest częścią jej trasy promującej debiutancki album „A kysz!”.
„Malinowy Chruśniak”, „Kundel Bury” czy „Miłostki” – to najbardziej znane tytuły piosenek Darii Zawiałow. Te i inne utwory pochodzą z krążka „A kysz!”. Trasa o tej samej nazwie jest pierwszą w dorobku artystki. Odniosła ona wielki sukces na zeszłorocznych „Debiutach” w Opolu, co sprawiło, że jej kariera nabrała tempa. Ma na swoim koncie występy na największych imprezach muzycznych w kraju, np. Openerze czy Orange Warsaw Festival, była także jedną z gwiazd Męskiego Grania 2017.

Fani polskiej alternatywy, w gatunku pop/rock, na pewno w jej repertuarze znajdą coś dla siebie.  Pełne metafor utwory regularnie pojawiają się w radiu, a jej wideoklipy na YouTube osiągają liczbę kilku milionów wyświetleń. W jednym z nich – „Na skróty” wystąpił  Piotr Rogucki, a na scenie z Zawiałow gościnnie pojawiają się np. Ralp Kamiński, Miuosh czy Krzysztof Zieliński.

„A kysz!” Tour rozpoczęła się 5 października w jej rodzinnym Koszalinie, by (nareszcie!) 7 grudnia zawitać we Wrocławiu!


Autor: Karolina Szachniewicz