Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów w piłce ręcznej pomiędzy Vive Kielce a Paris Saint-Germain zakończył się niebywałą sensacją. Polski zespół wręcz zdeklasował faworyzowanego rywala, wygrywając 34:24.

Przed meczem za zdecydowanego faworyta uchodził zespół ze stolicy Francji. Oczywiście Vive to również drużyna z europejskiej czołówki (w 2016 roku triumfowali oni w całych rozgrywkach LM), lecz to właśnie paryżanie, ubiegłoroczni zwycięzcy i finaliści z roku 2017, mieli potwierdzić swoją dominację. Barwy tego klubu reprezentują choćby Francuz Thierry Omeyer, Norweg Sander Sagosen, czy Duńczyk Mikkel Hansen wybrany na najlepszego szczypiornistę ubiegłego roku.

Od początku spotkania zawodnicy Vive kompletnie zaskoczyli swoich rywali. Grali pewnie, szybko i dokładnie. Ponadto w obronie nie pozwalali rozszaleć się paryskim gwiazdom. Jakby tego było mało w bramce fantastycznie spisywał się bramkarz polskiej ekipy Vladimir Cupara. Efekt był tego taki, że już po pierwszej połowie kielczanie prowadzili pięcioma bramkami (16:11).

Druga połowa to wciąż dominacja Vive. PSG określane mianem galacticos piłki ręcznej nie miało nic do powiedzenia w starciu z niesamowicie grającymi Kielczanami. Ostatecznie wynik starcia ustalił bramkarz Vive, co było znakomitą puentą jego kapitalnego występu i stało się niejako symbolem cudownej gry całego zespołu.

Tak imponujące zwycięstwo to potężna zaliczka przed rewanżem w Paryżu. Należy bowiem pamiętać, że tak silne zespoły jak PSG zawsze są niesamowicie groźne, a nawet dziesięciobramkowa przewaga po pierwszym meczu nie jest gwarancją awansu do półfinału. Drugi mecz tej rywalizacji już 5 maja.

PGE VIVE KIELCE – PARIS SAINT GERMAIN 34:24 (16:11)

PGE VIVE: Cupara 1, Ivic – Bis, A. Dujszebajew 3, Aguinagalde 4, Jachlewski 1, Janc 4, Jurkiewicz 3, Kulesz 6, Moryto 1, Mamic, Cindric 5, Fernandez, Karalek 6.

Trener: Tałant Dujszebajew

PSG: Omeyer, Corales – Gensheimer 11, Stepancic, Keita, Sagosen 1, Toft Hansen, Remili 6, Abalo, Dourte, L. Karabatic 1, Viran, Hansen 5, N, Karavatic, du Rietz, Nahi.

Trener: Raul Gonzalez

Zawodnik meczu: Vladimir Cupara

Autor: Bartosz Królikowski