Krzysztof Piątek rozpoczął strzelanie w barwach AC Milanu. Napastnik zdobył dwie bramki w meczu Pucharu Włoch, w którym Rossoneri pokonali Napoli 2:0.

Polak otworzył wynik spotkania w 11. minucie. Świetnie wyszedł do prostopadłej piłki i w sytuacji sam na sam, płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

Druga bramka to pokaz klasy Piątka. Polak ponownie wyszedł do prostopadłej piłki posłanej przez Lucasa Paquete, po czym ograł obrońcę Napoli i silnym strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki.

Napastnik opuścił boisko w 79. minucie. Zastąpił go Patrick Cutrone. Piątek po raz pierwszy rozpoczął mecz w podstawowym składzie Milanu. Jego występem zachwycali się polscy dziennikarze.

Ostatnim napastnikiem Rossonerich, który zdobył w debiucie dwie bramki był Mario Balotelli. Włoch dokonał tego w lutym 2013 roku, w meczu przeciwko Udinese. Następną okazję do podziwiania Piątka w akcji, kibice będą mieli już w najbliższą niedzielę – 3 lutego, kiedy Milan zmierzy się na wyjeździe z AS Romą.

Autor: Grzegorz Krawczyk