Wrocławscy piłkarze nie dali beniaminkowi szans na obronę własnego stadionu. WKS z Legnicy wyjechał z trzema punktami, wygrywając 5:0.

Mecz o wiele lepiej zaczęli przyjezdni. Od początku spotkania wierzyli, że są w stanie pokonać ekstraklasowego beniaminka – Miedź Legnica. Wynik w meczu przyjaźni otworzył wrocławski snajper – Marcin Robak. Już w 15. minucie meczu pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Pawła Zielińskiego. Chwilę później swoją okazję miał Michał Chrapek, który otrzymał celne podanie od Damiana Gąski i bez problemów poradził sobie z legnicką defensywą.

Śląsk z dwoma bramkami przewagi czuł się bardzo pewnie na boisku, co przekładało się na obraz jego gry. Miedziowi wyraźnie stracili zapał, a festiwal bramek dopiero się rozpoczynał. Po nieudanym ataku gospodarzy na pole karne WKS-u, wrocławianie wyprowadzili kontrę. Po raz drugi to Robak okazał się lepszy od stojącego w bramce Łukasza Sapeli. Jakby tego było mało w 34. minucie swoją cegiełkę dołożył Dorde Cotra. Wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem i na przerwę WKS schodził, prowadząc 4:0.

Chwila oddechu dla piłkarzy Dominika Nowaka z pewnością pomogła. Na początku drugiej połowy okazję do strzelenia kontaktowego gola mieli Wojciech Łobodziński i Fabian Piasecki, obaj zostali zatrzymani przez czujnego w bramce Jakuba Słowika. Śląsk grał bardzo swobodnie. W 61. minucie na boisku pojawił się Mateusz Radecki, zmieniający Augusto. Na dwadzieścia minut przed końcem, to on ustanowił wynik tego spotkania na 5:0, pokonując po raz ostatni w tym meczu Sapelę. Była to pierwsza bramka Radeckiego w barwach Śląska Wrocław. W końcówce Miedziowi nie tracili wiary w siebie, ale ostatecznie nie zdołali zagrozić bramce Słowika. Śląsk – Miedź 5:0.

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 0:5 (0:4)
0:1 – Robak (k.) 15′
0:2 – Chrapek 16′
0:3 – Robak 29′
0:4 – Cotra 34′
0:5 – Radecki 70′

Miedź Legnica: Łukasz Sapela – Paweł Zieliński (46′ Henrik Ojamaa), Kornel Osyra, Fran Cruz, Artur Pikk –  Adrian Purzycki – Borja Fernandez (46′ Łukasz Garguła), Mateusz Szczepaniak – Wojciech Łobodziński, Fabian Piasecki (74′ Juan Camara) – Petteri Forsell.

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik – Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Dorde Cotra – Robert Pich, Augusto (61′ Mateusz Radecki), Mateusz Cholewiak – Michał Chrapek (82′ Maciej Pałaszewski), Damian Gąska  – Marcin Robak (87′ Piotr Samiec-Talar).