Po zaledwie dwóch dniach przerwy, Śląsk wraca do gry. W 28. kolejce LOTTO Ekstraklasy podejmie beniaminka – Miedź Legnica. Derby przyjaźni będą ważnym meczem dla obu drużyn.

Po przerwie na reprezentację, Śląsk wygrał na wyjeździe 2:0 z Arką Gdynia, dzięki czemu znacząco oddalił się od strefy spadkowej. Piłkarze Vitezslava Lavicki mieli zaledwie dwa dni przerwy. We wtorek – 2 kwietnia podejmą Miedź Legnica, czyli beniaminka LOTTO Ekstraklasy. Będą to jednocześnie derby przyjaźni.

Co do kolejnego meczu, z Miedzią – musimy pamiętać, że zaczyna się bardzo ważna część sezonu. Gramy z drużynami, będącymi blisko nas w tabeli i każdy punkt może mieć ogromne znaczenie. Oglądałem spotkania z Miedzią z tego sezonu – wygraną 5:0 w Legnicy i porażkę w Pucharze Polski. Jak widać – każdy mecz to zupełnie inna historia. Tak samo może być we wtorek – mówi Vitezslav Lavicka, trener Śląska Wrocław.

Wiadomo, że w spotkaniu nie wystąpią Krzysztof Mączyński i Robert Pich. Piłkarze w ostatnim meczu zostali ukarani żółtą kartką, przez co czeka ich przymusowa pauza. Brak tych pomocników może okazać się szansą dla innych zawodników, którzy wskoczą do składu.

Początek spotkania we wtorek o godz. 18:00 na Stadionie Wrocław.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław