26 listopada miał miejsce rekordowy przejazd pociągu Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław – Legnica. Podróż trwała tylko 31 minut! Ponad 500 osób znalazło się w dwóch wagonach o łącznej długości prawie 200 metrów.

Impuls 45 WE to pięcioczłonowy pociąg Kolei Dolnośląskich, który 26 listopada, podczas przejazdu specjalnego, pokonał trasę Wrocław – Legnica w 31 minut! Nowy, oficjalny rozkład jazdy wejdzie w życie 10 grudnia, a podróż między największymi miastami regionu potrwa 44 minuty! To czas, z którym nie mogą mierzyć się nawet samochody. Tak szybko po tych torach nie jeździł jeszcze żaden przewoźnik – prędkość wynosiła 160 km/h.

– Stan infrastruktury kolejowej w naszym regionie między innymi dzięki inwestycjom Zarządu Województwa ulega ciągłej poprawie, przez co Dolnoślązacy mogą podróżować coraz szybciej, czego świadkami byliśmy w ostatnią niedzielę – zaznaczył Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

To może być wspaniała wiadomość dla studentów, którzy stęsknieni za rodzinami, szybciej znajdą się w domu. Koleje Dolnośląskie liczą, że kiedyś na tej trasie czas przejazdu spadnie poniżej pół godziny, a na innych poprawi się umożliwiając szybkie podróże także do innych miast. Przykładowo wyobraźmy sobie jak to będzie dojechać do Zgorzelca w godzinę, a nie prawie dwie i pół. Albo do Kłodzka czy Jeleniej Góry. Plany na uruchomienie przyśpieszonych pociągów typu REGIO EXPRESS na głównych trasach Wrocławia już są, co z pewnością przyciągnie wielu pasażerów, a wjeżdżających do miasta aut nie będzie tak wiele.
Za to my, studenci, częściej będziemy w domu!


Autor: Karolina Szachniewicz

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawody Mikołajkowe w Pływaniu
Następny artykułPorażka Impela
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przyszłość wiąże z pisaniem. Jej największą pasją jest film, a wszystkie oszczędności wydaje na koncerty, bo nie ma nic bardziej uzależniającego niż muzyka.