Po porażce u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, Gwardię Wrocław czeka wyjazd. W meczu 21. kolejki pierwszoligowych rozgrywek, wrocławianie zmierzą się z STS-em Olimpią Sulęcin.

Od początku roku Olimpia nie grała najlepiej. Sulęcinianie przegrali trzy mecze z rzędu i dopiero w ostatniej kolejce udało im się pokonać KPS Siedlce 3:0. Obecnie znajdują się na dwunastym miejscu w tabeli i mają na koncie 19 punktów. Jeśli STS chce się znaleźć w najlepszej ósemce, to najwyższy czas zacząć regularnie wygrywać. W zespole z Sulęcina występuje kilku zawodników, którzy wyróżniają się na tle całej ligi. Adrian Hunek to lider klasyfikacji blokujących. Środkowy zaliczył do tej pory 64 punktowe bloki, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze. Drugi w rankingu przyjmujących jest Bartosz Dzierżyński. Libero notuje 61,56% perfekcyjnego przyjęcia.

Gwardia spisuje się w ostatnim czasie poniżej oczekiwań. W meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki wrocławianie nie spisali się źle, jednak po raz trzeci w tym roku schodzili z boiska pokonani. Gwardziści zdobyli do tej pory 32 punkty i są na siódmym miejscu w tabeli. Czołówka uciekła już dosyć daleko, jednak dla wrocławskiego zespołu cel wciąż pozostaje ten sam.

Chcemy być po prostu w pierwszej ósemce. Tak naprawdę w playoffach wszystko się wyjaśni i najważniejsze żeby się tam znaleźć – mówi Łukasz Sternik, zawodnik Gwardii Wrocław

Cały czas problemy z kolanem ma Kamil Maruszczyk. Przyjmujący jest w stanie grać, jednak zmaga się z bólem, przez co nie może pokazać się ze swojej najlepszej strony i odbija się to również na wynikach zespołu.

W poprzednim spotkaniu tych drużyn Gwardziści pewnie wygrali 3:0. Biorąc pod uwagę dyspozycję wrocławian na wyjazdach w ostatnich tygodniach, powtórka takiego wyniku byłaby mile widziana. Początek spotkania w sobotę – 26 stycznia, o godzinie 17.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Marta Daszczyk / KS Gwardia Wrocław