FutureNet Śląsk Wrocław przegrał z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 91:100 w trzecim meczu ćwierćfinałów 1. ligi. Wrocławianie rozegrali udaną pierwszą połowę, ale nie dotrzymali rywalom kroku w decydującej, trzeciej kwarcie. Najwięcej punktów dla ekipy Radosława Hyżego zdobyli Krzysztof Jakóbczyk i Jakub Musiał (po 15).

Trójkolorowi zanotowali udany początek spotkania, wygrywając pierwszą kwartę 27:21. Po wyrównanych kolejnych dziesięciu minutach, schodzili do szatni z trzypunktową przewagą. O porażce Śląska zdecydowała trzecia odsłona, absolutnie zdominowana przez ekipę Górnika. Po trzech spotkaniach, Śląsk prowadzi w serii do trzech zwycięstw 2:1.

Wrocławianie zanotowali tylko jedenaście strat (o 7 mniej od rywali) i trafili dwanaście rzutów za trzy punkty. Nie byli jednak w stanie zatrzymać świetnie dysponowanych wałbrzyszan, którzy popisali się wysoką, 63.4% skutecznością rzutów za dwa.

Kolejne spotkanie już jutro – 14 kwietnia o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej we Wałbrzychu.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – FutureNet Śląsk Wrocław 100:91 (21:27, 21:18, 31:15, 27:31)

Górnik: Niedźwiedzki 23, Durski 16, Ratajczak 15, Wróbel 11, Kruszczyński 10, Glapiński 9, Małecki 8, Spała 8, Der 0, Krzywdziński 0, Jeziorowski 0.

Śląsk: Jakóbczyk 15, Musiał 15, Kulon 14, Michałek 9, Bożenko 8, Dziewa 6, Leńczuk 5, Skibniewski 5, Tomczak 3, Sasik 0, Zagórski 0.