Strona główna KULTURA Doda organizuje koncert #artyściprzeciwnienawiści

Doda organizuje koncert #artyściprzeciwnienawiści

Po tragicznej śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza, Dorota Rabczewska zdecydowała się zorganizować koncert #artyściprzeciwnienawiści. Nie jest jeszcze znana data koncertu ani to czy w ogóle do niego dojdzie. Chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu zadeklarowało juz wielu piosenkarzy.

Dorota Doda Rabczewska znana jest z wielu kontrowersyjnych przemówień. Tym razem jednak nawołuje do pokoju. Na swoim Instagramie nagrała relację, w której mówi, że trzeba walczyć z hejtem i nienawiścią. Piosenkara wyszła z inicjatywą do innych artystów, aby wspólnie zorganizować koncert #artyściprzeciwnienawiści. Artystka zaznaczyła, że nie chce, by koncert organizowany był przez jakąkolwiek telewizyjną stację, by piosenkarzom płacono za to, lecz żeby była to dobrowolna decyzja każdego. Transmisję z wydarzenia powinny emitować trzy największe stacje telewizyjne albo żadna. Tak zażyczyła sobie Doda.

– Wyciągam ręke do Edyty Górniak, do Justyny Steczkowskiej, do wszystkich dziewczyn, które za mną nie przepadają z branży. Dziewczyny pokażmy, że jesteśmy dorosłe, że są ważniejsze idee, że jesteśmy ponad to. Pokażmy naszym fanom, że ludzie potrafią w cywilizowany sposób walczyć o dobre idee razem – informuje Doda w swojej relacji na Instagramie.

Wielu artystów wyraziło już chęć wzięcia udziału w koncercie m.in.: Budka Suflera, Małgorzata Ostrowska, Magdalena Steczkowska, Grzegorz Hyży, Sabina Jeszka, Iwona Węgrowska, zespół SorryBoys, Katarzyna Cerekwicka, zespół Red Lips, zespół Xxanaxx i wielu innych.

Prawdopodobnie Magda Gessler zapytana przez jednego z fanów, czy ugotowałaby coś dla wszystkich z okazji koncertu bez wahania odparła, że tak.

 


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Instagram