Dom z papieru – hiszpańska produkcja, która zawładnęła sercami milionów widzów na całym świecie. Już niedługo będzie można oglądać czwartą część serialu. Niedługo – bo już w styczniu…Netfliks jednak nie potwierdza daty premiery.

Dom z papieru w ciągu zaledwie 7 dni od premiery trzeciego sezonu zgromadził 34 miliony widzów przed ekranami. To najlepiej oglądany nieanglojęzyczny serial na Netfliksie. Pierwsza część była jeszcze wyprodukowana w Hiszpanii, natomiast kolejne dwie przejęła już platforma streamingowa. Teraz wszyscy nie mogą doczekać się czwartego sezonu. Okazuje się, że na to nie będzie trzeba czekać zbyt długo. Aktor Rodrigo de la Serna, wcielający się w rolę Palermo w trzeciej części, w jednym z wywiadów wyznał, że czwarty sezon Domu z papieru zadebiutuje już w styczniu 2020 roku.

Gdyby informacja okazała się prawdziwa, oznaczałoby to, że premiera odbyłaby się zaledwie sześć miesięcy po ostatniej części. Tak krótki czas może niepokoić, zwłaszcza, że ostatni sezon nie wzbudzał już tak wielu pozytywnych emocji jak dwa pierwsze. Netfliks wydał dużo pieniędzy na promocję i realizację serialu. Nic więc dziwnego, że zdecydował się kontynuować historię (zresztą kto oglądał ostatnią część, to wiedział, że bez czwartego całość nie miałaby sensu). Platforma jednak nie potwierdziła oficjalnie daty premiery nowego sezonu.

Serialowy Palermo zapewnia jednak, że zdjęcia do czwartej serii są już zakończone. Dodatkowo włoski blog SmartWorld, powołując się na bliżej nieokreślone hiszpańskie źródła, również zapowiedział styczniowy termin premiery, wskazując datę 18 stycznia 2020 roku. Czy chodzi o to by widzowie nie stracili zainteresowania serialem? A może ma to związek z debiutami nowych platform – Apple TV+ i Disney+, które pojawią się w listopadzie? Na razie niczego nie możemy być pewni. Pozostaje tylko czekać na dalsze informacje.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Instagram