Studenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego już 10 stycznia wystartują w drugim etapie Grand Prix w biegach długich na 5 i 10 kilometrów. Ta wyjątkowa impreza powstała z inicjatywy Tomasza Hermana – trenera sekcji lekkoatletycznej UWr.

Cykl składa się z sześciu biegów i ma na celu promowanie aktywności fizycznej i integrację wśród studentów oraz pracowników Uniwersytetu.

Grand Prix odbywa się raz w miesiącu, w środę, podczas „Karłowickiej Pętelki” o godzinie 19:00. Biegacze z UWr startują razem z innymi uczestnikami KP, ale posiadają dodatkową klasyfikację. Długość trasy do pokonania dla kobiet wynosi 5 kilometrów, a mężczyźni mają do wyboru start na 5 lub 10 kilometrów. Zawody mają miejsce na nadodrzańskich wałach na Karłowicach. Start i meta zawodów znajduje się przy ulicy Zawalnej.

Przeprowadzona zostanie klasyfikacja indywidualna: kategoria OPEN kobiet i mężczyzn, studentów oraz pracowników UWr. Punkty będą przyznawane w następującym systemie: 1 punkt za 1. miejsce, 2 punkty za 2. miejsce, 10 punktów za 10. miejsce, itd. Grand Prix wygra zawodnik z najmniejszą liczbą punktów na koncie. Warunkiem sklasyfikowania w kategorii końcowej Grand Prix jest ukończenie 4 z 6 biegów. Za czołowe miejsca uczestnicy otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zgłaszać można się przez panel dostępny na stronie internetowej: elektronicznezapisy.pl lub bezpośrednio w dniu zawodów w godzinach 18:30-18:45. Prawo startu mają tylko i wyłącznie studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego posiadający aktualną legitymację studencką lub pracowniczą.

 


Autor: Anna Siwczyńska
Zdjęcie: pixabay.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJesteśmy mistrzami świata!!!
Następny artykułRok 2017 po wrocławsku [PODSUMOWANIE]
Materiały redakcyjne, tworzone wspólnie oraz pojedyncze materiały przygotowane przez studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, którzy nie współpracują regularnie z "Nowym Dziennikarstwem".