Niewielu z nas wie jak skonstruowana jest bateria ani dlaczego działa. Wszyscy jednak na co dzień z nich korzystamy. Znajdują się w naszych zegarkach, aparatach fotograficznych, czujnikach dymu, a przede wszystkim w naszych smartfonach. Z tego, jak istotne są w naszym codziennym życiu, zdajemy sobie sprawę, gdy przestają działać. W Dzień Baterii podpowiemy dokąd się udać, gdy na ekranie naszego telefonu pojawia się informacja o niskim poziomie energii.

Sposobem, by telefon nie rozładował się jeszcze do niedawna były dodatkowe baterie, które mogliśmy wymienić. Teraz, gdy już nie jest to możliwe ze względu na litą obudowę, można nosić przy sobie powerbank lub dwa, jednak czasem i one się rozładowują. Dobrze zatem wiedzieć, gdzie można udać się, żeby podładować swój telefon.

W Dzień Baterii, który przypada na 18 lutego (w tym roku jest to poniedziałek – dzień, w którym najczęściej brakuje energii także nam), podpowiadamy, gdzie we Wrocławiu podładować baterie. Te w telefonach, oczywiście.

Autobusy i tramwaje

W 2014r. na ulice Wrocławia wyjechały autobusy firmy Solaris Bus & Coach , w których można naładować swój telefon. W pojazdach zamontowano po jednej (w krótszych, typu solo) lub po dwie (w dłuższych, przegubowych) ładowarki. Każda ma wbudowane dwa wejścia tylu USB. Wkrótce do autobusów z tego typu udogodnieniem dołączyły także wrocławskie tramwaje.

Nad dworcem autobusowym. Wroclavia

Na terenie dworca autobusowego znajdującego się w podziemiach Wroclavii nie ma możliwości podładowania swojego telefonu. Co mogą więc zrobić podróżni, którym akurat rozładował się telefon, tablet czy czytnik e-booków? Skorzystać z gościnności galerii. W kanapy i fotele  rozmieszczone na terenie całego obiektu zostały wbudowane porty USB i gniazdka elektryczne. Podróżni czekając na przesiadkę mogą więc wygodnie usiąść i podłączyć do ładowania dowolne urządzenie elektryczne.

Centra handlowe

W Renomie na poziomie +3 w strefie restauracyjnej znajduje się stacja ładowania telefonów. Punkt, w którym każdy może podłączyć i naładować swój telefon czy inne urządzenie elektryczne. We Wroclavii porty USB i gniazdka elektryczne wbudowane są w ławki na terenie całego obiektu. Telefon podłączymy również w Strefie Chilloutu w Pasażu Grunwaldzkim na poziomie drugim.

Erly. Powerbank na wynos

Kiedy wyczerpuje nam się bateria w telefonie a powerbank jest już pusty lub co gorsza i nie mamy przy sobie ładowarki, możemy za odpowiednią opłatą wypożyczyć powerbank – naładowany i z załączonym kablem. Taką usługę oferuje Erly. Kilka prostych kroków – wystarczy wejść na stronę, wybrać powerbank i wypełnić krótki formularz, a następnie możemy odebrać urządzenie w wybranym punkcie.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia: rawpixel.com; MPK Wrocław/mat. prasowe; oficjalna strona C.H. Wroclavia; oficjalna strona C.H. Renoma