Moda ulega ciągłym, dynamicznym przemianom. Obecnie nosi się (nawet do garnituru) kolorowe skarpetki we wzorki – im bardziej ekstrawaganckie tym lepiej. Natomiast długie białe skarpety uważane są za szczyt niesmaku, a zarazem znak rozpoznawczy tak zwanego Janusza.

Niewielu z was pewnie wie, że 30 listopada nie tylko hucznie obchodzimy Andrzejki, ale również nietypowe święto jakim jest Dzień Białych Skarpetek. Dlatego wychodząc jutro na imprezę z okazji imienin Andrzeja, nie zapomnijcie przed wyjściem założyć śnieżnobiałych skarpet. Tylko może nie do sandałów, bo pogoda obecnie na to nie pozwala.

Trzeba wam wiedzieć, że białe skarpetki to klasa sama w sobie. Nie bez powodu lansował je na scenie król popu – Michael Jackson. Najczęściej nosił je z przykrótkimi czarnymi spodniami i lakierkami. Ten element garderoby możemy także zaobserwować u kolejnego znakomitego wokalisty, jakim jest Justin Timberlake. W teledysku do Suit&Tie prezentuje się w garniturze i białych prążkowanych skarpetkach, co jest całkowicie akceptowalne według zasad mody męskiej.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcia: www.wikipedia.org; www.flickr.com