Na miesiąc przed odbywającym się na wrocławskim rynku Gitarowym Rekordem Guinnessa miejskie krasnoludki opanują Plac Solny, aby wspólnie przygotować się do największego święta gitary w Europie. To jednak nie wszystko.

Przechadzając się po wrocławskim rynku zawsze można na nie trafić, wystarczy odrobina spostrzegawczości. Tym razem jednak wyjątkowo, bo w towarzystwie gitar. To oznaka, że wielkimi krokami zbliża się święto gitary, czyli Gitarowy Rekord Guinnessa. Organizatorzy zachęcają do fotografowania się z krasnalami i w związku z tym ogłaszają konkurs na najlepsze zdjęcie z gitarowym krasnoludkiem. Fotografie można wysyłać między 30 a 31 marca na adres: promo@heyjoe.pl lub w niedzielę, 31 marca od godziny 12:00 przynieść na nośniku elektronicznym do punktu Radia Wrocław Kultura na Placu Solnym. Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci biletów na wrocławską 3-majówkę.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas niedzielnego happeningu. O 14:00 przy dźwiękach gitarowych hitów oficjalnie ogłoszona zostanie data Światowego Dnia Gitary. Odbędzie się także próba wspólnego grania Hey Joe, więc warto zabrać ze sobą gitarę lub ukulele.


Autor: Aleksandra Joanna Kowalczyk
Zdjęcie: Aleksandra Joanna Kowalczyk – wykonano podczas Dnia Krasnoludka z Gitarą 2018