Osoba, która zna Cię na wylot, wie o Twoich sekretach i najbardziej żenujących historiach z dzieciństwa. Przeżyła z Tobą niejedno, a mimo to jeszcze Cię nie zabiła. Jest jak ojciec, siostra, czasami bywa jak wróg. Przyjaciel – trudno wyobrazić sobie  bez niego życie, dlatego warto podziękować mu za obecność w tym szczególnym dniu!

Mówi się, że przyjaciele to rodzina, którą sami możemy sobie wybrać. Brzmiałoby idealnie, gdyby to była prawda. Bierzemy ich jednak w całości i kochamy jak swoich, mimo że bywają irytujący i czasami naprawdę potrafią wkurzyć. Znają w końcu wszystkie Twoje słabe strony i co gorsza, potrafią je wykorzystywać.

Dzień Przyjaciela

Czasem namawiają do piątkowego szaleństwa, innym razem pomagają przy przeprowadzce lub leczeniu kaca. Musisz dzielić się z nimi jedzeniem i miejscem do spania, ale są, gdy chcesz pogadać o pracy, iść na koncert lub obejrzeć wspólnie Wasz ulubiony film. Najgorsze uczucie? Moment, w którym okazuje się, że akurat dzisiaj nie mają dla Ciebie czasu.

Nie możecie się spotkać, ale cały czas jesteście na bieżąco. Rozmawiacie przez telefon, narzekacie na pracę lub wykładowców i tęsknicie za wspólnym wyjściem na piwo. Planujecie wyjazd na wakacje, bo wiecie, że to w swoim towarzystwie będziecie bawić się najlepiej.

Dzień Przyjaciela

Możecie na sobie polegać i skoczylibyście za siebie w ogień. Nie lubicie tych samych ludzi, za to oboje jesteście fanami Star Warsów. Często uzupełniacie się, bo jedno nie lubi oliwek, a drugie zawsze zjada ciasto od pizzy.

Jesteście różni, ale najważniejsze, że macie siebie. Drugą osobę, która zna Was lepiej niż Wy sami. Potrafi rozśmieszyć, zabije każdego, kto Was zrani, a na koniec przeniesie paczkę lodów lub czteropak piwa, włączy najbardziej nieśmieszną komedię na świecie i po prostu będzie.

Dzień Przyjaciela

Dlatego Dzień Przyjaciela to dobra okazja, żeby docenić to, że macie kogoś takiego obok siebie.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Instagram