Kolorowe rysunki z przedszkola, spacery po ulewnym deszczu czy szukanie skarbu na jednym z końców. Siedmiobarwny łuk tęczy budzi w nas pozytywne odczucia.

To zjawisko optyczne i meteorologiczne powstaje, gdy światło słoneczne rozszczepia się i załamuje wewnątrz licznych kropli wody, np. deszczu lub mgły tworząc na niebie barwy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Nie mogę jednak zagwarantować, że w Dzień Tęczy, zobaczycie na niebie ten siedmiobarwny łuk. Mam jednak dla Was garść memów i śmiesznych filmików tęczą w roli głównej, które zawalczą o uśmiech na Waszych twarzach.

Dzień Tęczy

Wielu szuka skarbu na końcu tęczy. Niektórzy go znajdują…

tęcza, skarb, mem, Dzień Tęczy

tęcza, mem, skarb, Dzień Tęczy

Dzień Tęczy

Niektórzy cuda widzą w samej tęczy.

Nie wszyscy jednak przyjmują tęczę jako synonim bezgranicznej radości, szczęścia i cudowności z taką samą dawką. U niektórych następuje reakcja alergiczna. Objawem przedawkowania cukru, szczególnie tego w komentarzach na portalach internetowych, jest… sami wiecie.

tęcza, rzygam tęczą, rzygam jednorożcem, jednorożec

Mnie tęcza kojarzy się z odpytywaniem z fizyki i udowadnianiem, że chyba jednak nie rozumiem tego przedmiotu (do dzisiaj nie wiem jaka jest poprawna definicja widma światła).

tęcza, jednorożec, skąd się bierze tęcza

tęcza, mem, batman

A jakie są Wasze skojarzenia z tęczą?


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie główne: pexels.com / Francesco Ungaro
Obrazki i gify: kwejk.pl; gfycat.com; instagram.com; blogspot.com; mh24.pl ; giphy.com; wifflegif.com; memotywatory.pl; potworek.com; quickmeme.com