Dzisiaj, 21 listopada, Dzień Życzliwości! Wrocław po raz 12. stanął na wysokości zadania, szykując dla mieszkańców moc atrakcji i wielką dawkę pozytywnej energii!
O czynieniu dobra bez patrzenia na własne korzyści mówił już Arystoteles, na tej idei opierają się również największe religie na świecie. W Stanach Zjednoczonych pomysł uczczenia takiego zachowania narodził się ponad 40 lat temu pod nazwą Word Hello Day.
W Polsce znany jako Dzień Życzliwości i odbywa się pod patronatem Wrocławia.

Wszystko opiera się na bezinteresowności, dobroci, sympatii i wzajemnym szacunku. Miasto przygotowało wiele atrakcji i akcji, by przypomnieć, że nawet niepozorny uśmiech może wiele zmienić!

Już od samego rana na przystankach takich jak pl. Grunwaldzki, Dworzec PKP czy Galeria Dominikańska, spotkać będzie można wolontariuszy, którzy osłodzą resztę dnia drobnostkami od firmy Mamut. Przy ulicy Oławskiej stanie wystawa grafik Andrzeja Tylkowskiego, poruszających ważne tematy i treści. O godzinie 12.00 wszyscy widzimy się na Rynku, gdzie w eter można wysłać miłe słowa w formie gifów i dzielić się życzliwością z innymi! By dobroci uczyć także dzieci, już o 16.00 na placu Teatralnym 5 odbędzie się spotkanie z Martą Szloser – autorką książek dla najmłodszych. Godzinę później, zgodnie z hasłem przewodnim „Znajdźmy nić porozumienia” rozpoczną się warsztaty plastyczne, których celem, poprzez sztukę i kreatywność, jest znalezienie więzi z drugim człowiekiem i samym sobą. Szybko rezerwujcie miejsca! O 17.30 przenosimy się do CH Renoma na rozmowę z panią Zofią Szynal – psychologiem i wykładowcą SWPS. Jak uwierzyć w siebie, pozbyć się kompleksów? Włączyć tryb pozytywnego myślenia? Tego dowiecie się właśnie tam. Dla kinomaniaków Oh Kino przygotowało pokaz filmu „Jutro będziemy szczęśliwi” w reż. Hugo Gelina. Darmowe wejściówki na hasło „Życzliwy seans z Oh Kino” można było odbierać już od 16 listopada. Wieczorem, znów w Renomie,  o 19.30 na wykładzie pani Marii Rotkiel dowiemy się, dlaczego warto być życzliwym, jak otworzyć się na innych, a dzięki temu poprawić także swoje samopoczucie.

P.S. Dzień zaczynamy od uśmiechu!

 


Autor: Karolina Szachniewicz