Ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki!” już 19 kwietnia zagości na kampusie Politechniki Wrocławskiej. Jej cel? Zachęcenie dziewcząt do studiowania kierunków ścisłych, bo #NiemożliweNieIstnieje!

Jak głoszą słowa piosenki Beyoncé: „Who run the world? Girls!”

W ramach ogólnokrajowej akcji „Dziewczyny na Politechniki!”, już 19 kwietnia o godz. 10:00 na PWr rozpocznie się spotkanie dla dziewczyn z głowami pełnymi marzeń i wysokich celów, ponieważ #NiemożliweNieIstnieje. Uczennice szkół gimnazjalnych i liceów, które zastanawiają się nad studiowaniem kierunków ścisłych czeka wycieczka po kampusie uczelni, a także udział w grze miejskiej o nazwie „Innowacja jest Kobietą!”. Dowiedzą się, że wybór przyszłościowych i pożądanych na rynku pracy kierunków jest dobrym planem na przyszłość. Więcej o tym opowiedzą im koleżanki z PWR Racing TEAM.

W program wydarzenia, oprócz gry miejskiej i wielu atrakcji, wchodzą prezentacje „Niemożliwe nie istnieje”, a także „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie”.

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, co pokaże ich kreatywność, tempo pracy i umiejętność pracy zespołowej.

Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

 


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: oficjalne zdjęcie wydarzenia