Święto miłośników gier trwa w Los Angeles. Na E3 zjeżdżają się najwięksi producenci, którzy zapowiadają nowe produkcje i konsole.

Polskich fanów przede wszystkim zadowoli obecność Cyberpunka 2077. CD Projekt Red ponownie zdecydowali się współpracować z Microsoftem, i to właśnie na ich konferencji przedstawić dzieło, nad którym tak długo pracują. W zwiastunie z rozrywki zaprezentowanym w Los Angeles, pojawił się popularny aktor, Keanu Reeves, który potem dokończył prezentację Redów. Podano też, co chyba najważniejsze, datę premiery. 16 kwietnia 2020 roku, bo właśnie tego dnia gra trafi na półki sklepowe, będzie świętem dla polskich, i nie tylko, graczy.

Innym głośnym zwiastunem pokazanym podczas konferencji Microsoft był Borderlands 3. Gearbox Studios potwierdziło przecieki, które krążą po internecie od jakiegoś czasu. Poza samą zapowiedzią kolejnej części, studio ogłosiło również darmowe DLC dla Borderlands 2, które ma wprowadzić nas w czekającą nas historię w trzeciej odsłonie serii.

Kolejnym polskim akcentem, również pokazanym podczas niedzielnej prezentacji, jest Dying Light 2. Produkcja Techlandu po przedstawionym zwiastunie nie różni się zbytnio od poprzedniej odsłony. Chociaż, główny trailer pokazuję, że bohater jest zarażony. To jest dopiero zaskoczenie i nowość narracyjna, która w tematyce zombie się chyba jeszcze nie pojawiła.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, przyszło nam również zobaczyć konferencję Bethesdy. Są to twórcy takich legendarnych serii, jak między innymi Fallout. Skoro już mowa o radioaktywnym świecie, zapowiedzieli oni aktualizację do Fallouta 76, zwaną Wastelanders. Ma ona wprowadzić wiele opcji, znanych już z poprzednich części. Będą to między innymi ludzcy NPC, nowe historie, a nawet drzewa dialogowe! Fani franczyzy na pewno będą zadowoleni.

Poza tym, prezentacja nie była zbyt bogata w zaskakujące ogłoszenia. O Elders Scrolls VI nie było ani słowa. Zapowiedziane zostały jedynie takie tytuły, jak GhostWire: Tokyo, czy też nowy dodatek do Rage 2, zwany „Rise of the ghosts„. Fani starszych serii zdecydowanie ucieszą się z powodu sequela Dooma z 2016 roku, słynnego i dobrego reboota serii. Zwiastun pokazuje nowych przeciwników i lokację, które przyjdzie nam odwiedzić, ale co ważniejsze, datę premiery – 22 listopad tego roku.

Co dalej? E3 będzie trwać do końca tygodnia, w takim wypadku nie jest to koniec emocji. Przed nami jeszcze kilka konferencji, takich jak Ubisoft czy Square Enix, które odbędą się 10 czerwca. Wystarczy jedynie czekać, i zobaczyć, czym zaskoczą nas te studia.


Autor: Mateusz Miter
Zdjęcia: Instagram @e3expo