Ed Sheeran, światowej sławy muzyk, w 2018 roku zagrał dwa koncerty w Warszawie. Na oba sierpniowe występy bilety rozeszły się w ekspresowym tempie. Muzykowi najwidoczniej tak bardzo spodobał się nasz kraj, że postanowił wrócić tu, aby spędzić swój urlop.

Zamek Rajsko znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, niedaleko wsi Zapusta. Miejsce to ma za sobą długą historię, której początki sięgają jeszcze średniowiecza, wraz z okresem świetności przypadającym na wiek XIX i pierwszą połowę XX wieku. Zamek znajduje się na prawie całkowitym odludziu. Jak czytamy na stronie internetowej obiektu: „Tu nikt i nic nie mąci ciszy, a jedyne odgłosy to szum lasu oraz wody z płynącej w dole rzeki”. Taki opis musiał zachęcić Eda Sheerana – światowej sławy muzyka. Postanowił on bowiem wraz ze znajomymi spędzić w dolnośląskim zamku swój urlop.

Cały wyjazd owiany był tajemnicą. Media nie wiedziały o nieoficjalnej wizycie piosenkarza w Polsce do momentu, aż nie pochwalił się on na instagramie zdjęciem. Uważni obserwatorzy od razu dostrzegli w tle Zamek Czocha, znajdujący się na Dolnym Śląsku.

Jak się okazuje, ten znany na całym świecie muzyk, wraz ze znajomymi, spędził na Dolnym Śląsku aż sześć dni. Zatrzymał się w Zamku Rajsko. Swój wolny czas spędził zwiedzając okolicę, spacerując po lesie i grając w gry planszowe. Dodatkowo Krakowskie Bractwo Grodzkie przygotowało dla piosenkarza pokazy rycerskie, a Rocal Fuza koncert muzyki dawnej, w który zresztą muzyk sam się włączył. Jak zapewniają pracownicy zamku, piosenkarzowi bardzo smakowała polska kuchnia oraz wina.

Ed Sheeran to brytyjski piosenkarz, znany z takich utworów jak „Perfect”, „Castle On The Hill” czy „Give Me Love”. Swoją przygodę z muzyką zaczął w 2005 roku, a we wrześniu 2011 roku  wydany został jego debiutancki album studyjny, zatytułowany „+”. Dotarł on do szczytu list przebojów w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, a także Wielkiej Brytanii. Muzyk ma na koncie jeszcze dwie płyty: „x” z 2014 roku i „÷” z 2017 roku. Swój pierwszy koncert w Polsce zagrał w 2015 roku. Powrócił do naszego kraju w tym roku, a bilety na jego występy wyprzedały się w kilka godzin.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: instagram.com/teddysphotos