Coś, co wydawało się nieuniknione, wreszcie stało się faktem. Eden Hazard opuszcza Wyspy Brytyjskie i przenosi się do Realu Madryt! Belg podpisze z hiszpańskim klubem pięcioletni kontrakt.

Hazard jasno określił, że po tym sezonie chciałby spróbować czegoś nowego i ma zamiar opuścić Chelsea. Swoją przygodę z londyńskim klubem, w którym występował od 2012 roku zakończył zdobyciem Ligi Europy i najlepszym indywidualnym sezonem w karierze (21 goli i 17 asyst we wszystkich rozgrywkach). Poza zwycięstwem w Lidze Europy, Belg poprowadził swoją drużynę między innymi do finału Carabao Cup i trzeciego miejsca w lidze.

Real Madryt starał się o Hazarda już w ubiegłym roku, gdy ten zaimponował na Mundialu i wraz ze swoją reprezentacją zajął trzecie miejsce. Wówczas nie doszło jednak do transferu. Chelsea nie chciała oddać swojej największej gwiazdy. Rok później sytuacja wyglądała już zupełnie inaczej. Belgowi został rok do końca kontraktu i dla The Blues była to ostatnia okazja, żeby zarobić na nim konkretne pieniądze.

Ostatecznie po długich negocjacjach kluby dogadały się na kwotę transferu, która wraz z bonusami może sięgnąć nawet 130 milionów funtów. Hazard zwiąże się z Realem do 2024 roku. Prezentacja zawodnika odbędzie się w czwartek – 13 czerwca, na Santiago Bernabeu.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram