Ślęza Wrocław pewnie pokonała Eneę AZS Poznań 91:50 w meczu 1. kolejki Energa Basket Liga Kobiet. Zawodniczki z Dolnego Śląska zagrały nie tylko twardo w defensywie, ale również bardzo mocno w ataku. Najskuteczniejszymi wśród wrocławianek były Marissa Kastanek oraz Terézia Páleníková.

Początek spotkania w Poznaniu był bardzo zacięty i wyrównany (7:5), jednak później inicjatywę przejęły wrocławianki. Zawodniczki Arkadiusza Rusina szybko doprowadziły do remisu, aby następnie zbudować sobie pięciopunktową przewagę. Poznanianki próbowały dwukrotnie zbliżyć się do rywalek, ale na nic się to zdało przy celnych rzutach za trzy punkty Marissy KastanekTerézii Páleníkovej. Obie kwarty zakończyły się zwycięstwami Ślęzy (24:15; 20:16).

Po przerwie Ślęza grała agresywnie w obronie i skutecznie w ataku, co przełożyło się na dorobek punktowy. Po celnym rzucie Sydney Colson przewaga osiągnęła wynosiła aż 20 punktów. Gospodynie były bezradne. Węższa kadra, którą w tym spotkaniu miał do dyspozycji Marek Lebiedziński, a także narastające zmęczenie powodowały tylko kolejne błędy. W czwartej kwarcie zawodniczki Ślęzy dobiły swoje przeciwniczki, wygrywając ją 19:7, a całe spotkanie 91:50.

W 2. kolejce zawodniczki trenera Rusina czeka jeden z najdalszych wyjazdów tego sezonu. Aktualne brązowe medalistki zmierzą się z Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę – 14 października o godzinie 17.00.

Enea AZS Poznań – Ślęza Wrocław 50:91 (15:24, 16:20, 12:28, 7:19).

Enea AZS: Hillsman 19, Davis 14, Matović 9, Parysek-Bochniak 2, Samburska 2, Parzeńska 2, Demczur 2, Niemojewska, Urbaniak, Piechowiak

Ślęza: Kastanek 19, Palenikova 17, Udodenko 14, Miletić 10, Burdick 10, Colson 8, Dobrowolska 7, Marciniak 4, Naczk 2, Szybała, Łachacz

Autor: Łukasz Leski