Jak podnosić kompetencje międzykulturowe? I jak integrować środowiska i ludzi działających w obszarze międzynarodowej edukacji? O tym wszystkim już 7 i 8 marca na IV Targach Edukacji Międzynarodowej.
„Empatia, otwartość, integracja. Co widać z drugiej strony?” – to hasło przewodnie IV edycji Targów Edukacji Międzynarodowej, które odbędą się 7 i 8 marca w Oratiorum Marianum w godzinach 10:00 – 15:00.

Dzięki współpracy ekspertów i organizacji z Niemiec zaprezentowane zostaną inicjatywy ze strony gminy, organizacji pozarządowych czy Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, a także oferty szkoleń i warsztatów dla pedagogów, pomysły na projekty. Przedstawione będą również nowatorskie metody pracy, które mogą pozytywnie wpłynąć na młodzież, dzieci i mieszkańców naszego miasta, także pochodzących zza granicy.

Drugiego dnia rozmów mediatorem będzie Steffen Möller.

Udział w targach mogą wziąć osoby żywo zainteresowane tematyką edukacji międzykulturowej, a także pracownicy wrocławskich przedszkoli, szkół, wyższych uczelni i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową – nauczyciele, dyrektorzy, wykładowcy, bibliotekarze czy animatorzy kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przy współpracy z Regionem Partnerskim – Saksonią, Przedstawicielstwem Regionalnej Komisji Europejskiej. Całość odbędzie się pod Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: strona organizatora – http://wielokultury.wroclaw.pl/aktualnosci/iv-targi-edukacji-miedzykulturowej/