Towarzysze obywatele i towarzyszki obywatelki! Partia potrzebuje najlepszych z najlepszych wzywając do wypełnienia największego obowiązku względem rodziny, narodu, ojczyzny! Eurazja stoi w obliczu zagrożenia, które zażegnać możecie Wy, towarzysze i towarzyszki.

Partia proponuje, abyście wybrali się do obiektu badawczego Ministerstwa Słusznego Postępu, próbując wyjaśnić wypadek, jaki miał tam miejsce. Żadne szczegóły nie są znane, wiadome jest natomiast jedno – na miejscu obowiązuje kwarantanna, a przed obowiązkiem nie ma odwrotu, zatem próbując się wymigać czekać będzie was pluton egzekucyjny.

Jako jedyny, słuszny i nieprzerwanie oraz legalnie działający aparat władzy proponujemy wam, abyście spróbowali rozwikłać zagadkę, którą skrywa podziemne laboratorium MSP. Jest ona tym trudniejsza, ponieważ wszelkie wyniki badań zostały zabezpieczone w znany tylko naukowcom sposób, którego nikt wcześniej nie spotykał. Jeżeli zatem wybór między śmiercią a śmiercią był dla was czymś powtarzalnym i schematycznym, to tym razem musicie wyzbyć się wszelakich przyzwyczajeń.

Partia oferuje w ramach współpracy zachowanie w tajemnicy ewentualnego niepowodzenia. Jeśli jednak wam, towarzyszom i towarzyszkom uda się odkryć co skrywa laboratorium, to możecie spodziewać się utajnienia zdobytych informacji oraz szczególnej opieki, mającej na celu dopilnowanie, by wspomniane informacje nie wyciekły gdziekolwiek dalej.

Naród i ojczyzna wzywa, spodziewajcie się zatem furgonetek bezpieki, które niedługo podjadą pod wasz dom, obywatelu, by nie pytając o zdanie wybrać właśnie was do wypełnienia tej niebywałej misji!

 


Powyższa oferta powstała, aby zachęcić obywateli oraz obywatelki Wrocławia do wybrania się do Ministerstwa Słusznego Postępu. Jest to nowo powstały escape room, który oferuje przede wszystkim ucieczkę od wcześniej spotykanych schematów: uporządkować cyfry -> wklepać uzyskany kod do kłódki -> użyć klucza.

Wszystko jest oczywiście polane gęstym, bolszewickim sosem fabularnym, który wywiera chyba największe wrażenie. Otóż nie wystarczy jedynie, że z tego escape roomu się wyjdzie, go trzeba również zrozumieć, bo partia ma swoje wyraźnie zarysowane oczekiwania. W zalewie nijakich pokojów, które skupiają się tylko na tym, aby nagradzać ucieczkę w określonym czasie  MSP wyróżnia się, dumnie prężąc komunistyczną pierś, na której wytatuowane, zapewne na jednym ze zjazdów partii, jest jedno magiczne słowo: FABUŁA. To na nią kładzie się tutaj nacisk i to właśnie to najbardziej pozostaje w pamięci.

Jest to miejsce idealne. By zmienić sposób myślenia o escape roomach, jako kolejnym zbiorze kłódek i kluczy (które tutaj występują w bardzo ograniczonym stopniu). Jednocześnie, pomimo poziomu trudności, jest to też świetne miejsce dla ludzi, którzy po raz pierwszy będą próbowali skądś wyjść w określonym czasie. Czemu? Bo jeśli zaczynać jakąkolwiek przygodę, to najlepiej od wysokiego C, od czegoś, co wyróżnia się w niespotykanym wręcz stopniu.

 


Autor: Patryk Rudnicki
Na zdjęciu: autor z grupą, która przetrwała, żródło: fanpage

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł10 najlepszych filmów na święta [RANKING]
Następny artykułWynik lepszy od gry
Jego pasją są gry komputerowe oraz gra na saksofonie. Ponadto od dłuższego czasu odnajduje się w pisaniu. Jest totalnie uzależniony od muzyki, której nie dzieli na gatunki, gdyż uważa to za krzywdzące.