Prace związane z wyburzaniem estakady zachodniej przy Placu Społecznym ruszyły. Rozpoczęły się już zmiany w organizacji ruchu, a sam obiekt powinien zniknąć do połowy września bieżącego roku.

Konstrukcja ujrzała światło dziennie jeszcze w 1986 roku. W tym momencie, mocno zniszczona estakada, stanowi utrudzenie w ruchu drogowym, dlatego jej zachodnia część (bliżej Poczty Głównej) zostanie zlikwidowana.

Związane z tą inwestycją decyzje zostały już podjęte w 2010 roku, a ogłoszony przez Wrocławskie Inwestycje przetarg wygrały Zakład Sieci i Zasilania, a także konsorcjum firm Rotomat. Koszty związane ze zmianami na Placu Społecznym wynosić będą 4 miliony złotych. Dzięki rozbiórce estakady ruch w tym miejscu zostanie rozładowany, ale zanim się to stanie, powstanie nowy lewoskręt umożliwiający przejazd z centrum miasta w stronę mostu Pokoju.

Wykonawca rozpoczął już działania na terenie budowy. Samo wyburzanie żelbetowej konstrukcji rozpocznie się mniej więcej w połowie sierpnia, a prace potrwają miesiąc. W najbliższym czasie organizacja ruchu w pobliżu Placu Społecznego bardzo się zmieni. Sygnalizacja świetlna zostanie przesterowana, powstaną także buspasy dla komunikacji miejskiej. Pojawi się również droga rowerowa łącząca most Grunwaldzki z ul. Krasińskiego i Traugutta.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: Instagram