Londyn, Paryż, Budapeszt, Ryga, Mediolan? Nie! To właśnie Wrocław wygrał w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018!

18 stycznia bieżącego roku rozpoczęło się internetowe głosowanie na najlepsze miasto w konkursie European Best Destination 2018. Po trzech tygodniach rywalizacji, Wrocław znalazł się na pierwszym miejscu z liczbą 41 148 głosów. Pokonał miasta takie jak Bilbao (Hiszpania), Colmar (Francja) czy Hvar (Chorwacja). Na stolicę Dolnego Śląska głosowali ludzie ze 146 krajów.

European Best Destination to międzynarodowa organizacja z Brukseli, której zadaniem w Europie jest promocja kultury i turystyki tego kontynentu. Renomę zapewniła sobie dzięki swojej stronie internetowej, a także współpracy z wieloma firmami turystycznymi, a media społecznościowe pomogły jej zdobyć rozgłos wśród największych światowych ośrodków massmediów.

Co roku nagroda przyznawana jest jednemu z dwudziestu konkurujących ze sobą miast. W poprzednich latach zwycięstwem mogły się cieszyć takie aglomeracje jak Ateny, Paryż czy Mediolan. Dla Wrocławia, jedynego polskiego przedstawiciela w tegorocznym głosowaniu, sama nominacja jest sporym zaszczytem. A ciągły rozwój i wielki potencjał zapewniły mu pierwsze miejsce. Wpływ mogło mieć na to ogłoszenie miasta Europejską Stolicą Kultury 2016 czy organizacja World Games 2017.

Wygrana w European Best Destination 2018 z pewnością zapewni Wrocławiowi jeszcze większe turystyczne zainteresowanie, a to pozytywnie wpłynie branżę hotelarską i gastronomiczną.

Zwycięstwo uczyniło z Wrocławia jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków turystycznych w Europie. Gratulujemy!

 


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: Karolina Szachniewicz