Zwiedzanie Opery, wyprzedaż garażowa i akcje edukacyjne. A to wszystko w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się we Wrocławiu już w najbliższy weekend.

Jaki jest cel Europejskich Dni Dziedzictwa? Promocja kulturowego dziedzictwa krajów europejskich i upowszechnienie jej zabytków. By sprostać wymaganiom i oczekiwaniom odbiorców, Opera Wrocławska przygotowała wiele atrakcji i akcji promocyjnych. Jedną z nich będzie otwarcie bram i zaproszenie do jej zwiedzania. Co jeszcze zaoferują nam Europejskie Dni Dziedzictwa?

 

Moc atrakcji

W sobotę (8 września), odbędzie się wyjątkowa wycieczka po budynku Opery Wrocławskiej po tytułem Jej Wysokość Opera. Na koniec przewodnik zaprowadzi publiczność na dach teatru, co umożliwi podziwianie panoramy miasta. Pierwsza tura zwiedzania rozpocznie się o godzinie 14.00, druga o godzinie 16.00.

Dzień później, w niedzielę (9 września), miłośnicy mody teatralnej z pewnością znajdą coś dla siebie na specjalnej wyprzedaży garażowej Perły i Pióra. Unikalne rekwizyty i piękne kostiumy ze spektakli będzie można kupić na parkingu Opery od godziny 12.00.

To jeszcze nie wszystko. Druga część Europejskich Dni Dziedzictwa rozpocznie się już w następny weekend, 15 września. Tym razem znajdzie się coś dla najmłodszych. Dedykowane im zajęcia, Accademia dell’Opera, odkryją przed maluchami tajniki baletu i opery. Na koniec, dla tych, którzy nie zdążyli, odbędzie się kolejna tura zwiedzania Jej wysokości Opery.

Całe wydarzenie powstało z inicjatywy Unii Europejskiej i Rady Europy.

 


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: oficjalna strona wydarzenia na Facebooku