Sieć kin Helios zorganizuje seanse filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda w wersji z ukraińskim dubbingiem. Kino otwiera się na zagranicznych odbiorców już 18 listopada o godzinie 12:30.

Helios ma nową interesującą ofertę dla Ukraińców mieszkających w Polsce. Jeżeli słabo posługują się językiem polskim lub tęsknią za swoim, ojczystym, mogą obejrzeć ukraińskojęzyczne seanse filmowe. Pierwsza projekcja będzie testowa, żeby sprawdzić jak inicjatywa zostanie odebrana przez widzów. Podobna praktyka pojawiła się również w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie filmy są pokazywane w językach mniejszości narodowych. Helios otwiera się na obywateli Ukrainy, których przybywa w Polsce. Premierę filmu będzie można zobaczyć w kinie Helios we Wrocławiu: Aleja Bielany oraz Magnolia Park.

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt (Eddie Redmayne) pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore (Jude Law).


Autor: Wiktoria Osipczuk
Zdjęcie: kadr z filmu