Irańczyk Farshada Ahmadzadeha został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Skrzydłowy podpisał roczny kontrakt z WKS-em z możliwością przedłużenia na kolejny rok. 

Piłkarz trafił do Wrocławia z najbardziej utytułowanego irańskiego klubu – Persepolis FC. 26-latek rozegrał w jego barwach 98 spotkań, na swoim koncie ma także występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów i dwa tytuły mistrza kraju. Wcześniej był również młodzieżowym reprezentantem Iranu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do Śląska, ponieważ każdy piłkarz w Iranie chciałby zagrać kiedyś w Europie. Uważam, że w tym klubie mam bardzo dobre warunki do rozwoju. Chcę pomagać drużynie, strzelać gole, zaliczać asysty i osiągać jak najlepsze wyniki – mówi Farshad Ahmadzadeh, pomocnik Śląska Wrocław.

Dyrektor sportowy Śląska – Dariusz Sztylka, jest przekonany, że przyjście Farshada z pewnością wzmocni wrocławski zespół. Jego mocnym atutem jest umiejętność grania po obu stronach boiska. Irańczyk dobrze opanował grę obiema nogami, więc wszelkie roszady nie będą stanowiły dla niego problemu.

 – Po analizie gry Farshada jesteśmy przekonani, że to piłkarz dużej klasy i wzmocni nasz zespół. Nie boi się nowych wyzwań, a przy tym potrafi radzić sobie z presją, bo regularnie występował w spotkaniach rozgrywanych przy 70 tysiącach widzów – ocenia Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław

Farshada Ahmadzadeha udzielił już pierwszego wywiadu. Tutaj możecie zobaczy, dlaczego wybrał akurat Wrocław na swojej piłkarskiej drodze.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław