W zbliżający się weekend czekają nas kolejne koszykarskie emocje. Do Wrocławia przyjeżdża jeden z faworytów I ligi – drużyna Spójni Starogard, którą WKS Śląsk podejmie na własnym boisku w hali AWF-u. Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę, o godz. 19.

Początek sezonu dla beniaminka I ligi okazał się dosyć udany. Co prawda pierwszy mecz zaczęliśmy od falstartu i porażki z Polfamexem Kutno, jednak dwa kolejne spotkania padły już łupem wrocławian. Szczególnie te ostatnie zwycięstwo ze starym, dobrym znajomym z ubiegłorocznej rywalizacji w play-offach – KK Warszawa, różnicą aż 16-stu punktów, robi wrażenie. W tym meczu do zespołu wrócił kapitan WKS-u, Adrian Mroczek-Truskowski, ale nie był do końca zadowolony ze swojej postawy na parkiecie.

– Grałem dziś nieco nerwowo i widać było, że miałem przerwę spowodowaną kontuzją. Nie do końca czuję jeszcze grę, ale z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej – powiedział tuż po spotkaniu zawodnik Śląska.

Gra wrocławian od początku sezonu może się podobać i daje dużo pozytywów na przyszłość, szczególnie jeśli popatrzymy na skład, gdzie znajduje się wielu młodych oraz nowych zawodników, którzy wzmocnili zespół przed sezonem. Tworzą oni zgrany kolektyw, a na wynik pracuje cała drużyna, co pokazuje statystyka z poprzedniego meczu – na 11 graczy, aż 10 zdobyło choć jeden punkt.

Do niedzielnego meczu WKS Śląsk przystąpi z 7. miejsca w tabeli, z kolei Spójnia Starogard z trzeciego, bez żadnej porażki na koncie.

Mecz odbędzie się w wielofunkcyjnej hali AWF, przy ul. Paderewskiego 35. Bilety w cenie 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy).

 


Autor: Marcin Małyszka
Zdjęcie: wks-slask.pl