Nadchodzi dzień odkrycia ostatnich kart. FutureNet Śląsk Wrocław zagra z Sokołem Łańcut o 1. miejsce przed fazą play-off, a WKK Wrocław pojedzie do Tych w walce o utrzymanie 5. pozycji. Wyjaśni się również, które drużyny uzupełnią stawkę – aż pięć zespołów przed ostatnią kolejką ma na koncie 44 punkty.

W poprzednim starciu pomiędzy Trójkolorowymi a Sokołem, lepsi okazali się gospodarze z Łańcuta, wygrywając 82:79. Wrocławianie mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale „rzut rozpaczy” z połowy Roberta Skibniewskiego, nie znalazł drogi do kosza. Tym razem przewaga własnego parkietu będzie po stronie Śląska, który dotychczasowo nie zaznał ani jednej domowej porażki. Wygrana da zespołowi Radosława Hyżego 1. miejsce na koniec fazy zasadniczej. W przypadku przegranej, Sokół zrówna się punktami z obecnymi liderami i wyprzedzi ich dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich.

Sokół to niezwykle wszechstronny zespół, mający w składzie wielu solidnych zawodników. Szczególną uwagę należy zwrócić na najlepszego strzelca – Filipa Małgorzaciaka (średnio 18.7 punktów, 4.8 zbiórek, 1.6 asyst na mecz), jednego z najlepszych rozgrywających 1. ligi – Kamila Zywerta (12.2 punktów, 3.4 zbiórek, 8.3 asyst) oraz doświadczonego Marcina Klime (10.5 punktów, 6.8 zbiórek, 1.7 asyst).

Tłoczno w dolnej części

O ile w czubie tabeli sytuacja jest już mniej więcej klarowna i wątpliwości pozostają tylko w kontekście pozycji lidera, to walka o play-off wciąż pozostaje zacięta. GKS Tychy, Polonia Leszno, Górnik Wałbrzych, Pogoń Prudnik, Basket Poznań – wszystkie wymienione drużyny mają na koncie 44 oczka i żadna z nich nie może być pewna udziału w dalszej fazie rozgrywek.

WKK Wrocław zajmuje obecnie 5. pozycję i w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Rywale okupują 6. miejsce i przy wygranej z zespołem Tomasza Niedbalskiego, na pewno wyprzedzą go w ligowej tabeli. Jeśli WKK uda się odnieść czwarte zwycięstwo w delegacji w bieżącym sezonie, otworzy się szansa na przewagę własnego parkietu w 1. rundzie play-off. Do tego potrzebna będzie jednak porażka czwartych STK Czarnych Słupsk z Księżakiem Łowicz.


GKS Tychy  – WKK Wrocław -> sobota, 31 marca, godzina 18:00, hala Sportowa w Tychach
FutureNet Śląsk Wrocław  –  Rawplug Sokół Łańcut -> niedziela, 31 marca, godzina 18:00, hala AWF we Wrocławiu


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: FutureNet Śląsk Wrocław