FC Barcelona we Wrocławiu

Kataloński klub jest jednym z uczestników futsalowego turnieju Beyer Futsal Masters 2017, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Orbita. Mecze będą rozgrywane od 31 sierpnia do 3 września.

Turniej Futsal Masters jest wisienką na torcie projektu KS Orzeł Futsal. Od samego początku istnienia przyświecał nam cel, aby, oprócz rozwoju samego klubu, organizować turnieje promujące futsal w regionie oraz w Polsce. Trzeba przyznać, tuż przed pierwszym gwizdkiem trzeciej edycji, że rozwój, ewolucja turnieju jest równie dynamiczna jak całego projektu KS Orzeł Futsal. Zaczynaliśmy od jednodniowego turnieju, na którym gwiazdą była drużyna Sporting Paris, przez drugą edycję, gdzie graliśmy już cztery dni i pojawiły się najlepsze zespoły z Czech, Białorusi i Finlandii oraz reprezentacja Polski. Trzecia edycja to już naprawdę coś wspaniałego – opowiada Sebastian Bednarz, prezes klubu.

Futsal Masters po raz trzeci

Turniej Beyer Futsal Masters jest rozgrywany przed rozpoczęciem sezonu ligowego. KS Orzeł Futsal organizuje go już po raz trzeci. W zeszłorocznej edycji zwyciężył białoruski klub FC Stalista Mińsk.

W tym roku odbędzie się we wrocławskiej Hali Orbita. W dniach 31.08.-03.09. rywalizować ze sobą będzie osiem drużyn, z Polski i z zagranicy, podzielonych na dwie grupy. W niedzielę zostaną rozegrane mecze o konkretne miejsca na turnieju.

Kto wystąpi?

Nasz kraj będzie reprezentowany przez trzy kluby. Oprócz gospodarza wystąpią jeszcze Rekord Bielsko-Biała i Lex Kancelaria Słomniki. Pierwszy z nich to aktualny mistrz Polski, który reprezentuje nas również w europejskich pucharach. Drugi to tegoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy, który wdarł się do niej przebojem.

Cieszy mnie również fakt, iż wśród uczestników zobaczymy mistrza Polski, który awansował do kolejnej fazy futsalowej Ligi Mistrzów. Rekord będzie miał świetną okazję, aby, tuż po eliminacjach, zagrać kolejnych kilka mocnych meczów – mówi Sebastian Bednarz.

Markami, które szczególnie przyciągają zainteresowanych, są FC Barcelona Lassa i Napoli Calcio. Kataloński klub to prawdziwa potęga piłki nożnej, która doskonale radzi sobie również na parkiecie. Jest m.in. dwukrotnym zdobywcą najważniejszych europejskich rozgrywek – UEFA Futsal Cup. Natomiast Napoli to czołówka włoskiej Serie A. Klub pozyskał aż dziesięciu nowych zawodników i w tym sezonie zamierza walczyć o najwyższe cele.

To drużyny z krajów, w których futsal jest bardzo popularny a ich reprezentacje należą do najlepszych w Europie. Będzie to wspaniała okazja zobaczyć reprezentantów wielu krajów i zmierzyć się z nimi na parkiecie. Przyjazd FC Barcelony jest wielkim wydarzeniem. Mimo iż wiem, że pojawi się kilku młodych zawodników, to nie zmienia to faktu, że jest to jeden z najlepszych klubów na świecie. Wierzę że ta wizyta będzie miała wielkie znaczenie w dalszym rozwoju futsalu w Polsce ale również wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój KS Orzeł Futsal – dodaje prezes klubu.

Podczas Beyer Futsal Masters zobaczymy również drużyny FK Era-Pack Chrudim, Ilves FS Tampere i S.C. Sokol Khmelnitsky. Pierwsza z nich to wielokrotny, aktualny, mistrz Czech, który znajduje się w czołówce rankingu klubów europejskich. Pozostałe do najbardziej utytułowany klub Finlandii i zespół grający na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej na Ukrainie.

Turniej Futsal Masters organizowany we Wrocławiu jest największą tego typu imprezą w Polsce. Nie można go porównać z żadnymi innymi rozgrywkami towarzyskimi odbywającymi się w Polsce. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wziąć w nim udział. Cieszę się, że możemy zagrać przeciwko czołowym europejskim drużynom. Będzie to dla mnie bardzo dobre przetarcie przed zbliżającymi się meczami barażowymi do Mistrzostw Europy – tłumaczy Maciej Foltyn, reprezentant Polski i zawodnik KS Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Bilety na turniej Beyer Futsal Masters, rozgrywany w Hali Orbita w dniach 31 sierpnia-3 września, są dostępne tutaj. Będzie je można kupić także w dniu meczu.


Autor: Mariusz Bartodziej

- POLECAMY -
Eleven Bike Fest