Galę FEN 19 można zaliczyć do bardzo udanych. We wrocławskiej Hali Orbita kibicom zaprezentowali się świetnie przygotowani zawodnicy. Bez wątpienia prawdziwymi gwiazdami wieczoru okazali się jednak Paweł Biszczak oraz debiutujący Gabriel „Arab” Al-Sulwi.

 

W walce wieczoru Paweł Biszczak nie dał żadnych szans swojemu słowackiemu rywalowi, Igorowi Danisowi. Jeden z najlepszych polskich kick-bokserów szybko zakończył walkę brutalnym nokautem i tym samym obronił mistrzowski pas. Danis długo nie mógł podnieść się z maty co spowodowało interwencję lekarzy.

Drugie główne starcie od dawna cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców. W swojej pierwszej walce polski raper Gabriel „Arab” Al-Sulwi pokonał Bartłomieja „Ruby’ego” Brzezińskiego przez TKO w drugiej rundzie. Narożnik Ruby’ego, widząc wyrażną przewagę Araba, zdecydował się na rzucenie ręcznika. Al-Sulwi może pochwalić się naprawdę świetnym debiutem w MMA.

W innych walkach, w których stawką były pasy mistrzowskie zwycięstwo odnieśli Arkadiusz Wrzosek i Marta Waliczek. Pokonani z ringu zeszli natomiast Nikołaj Falin i Róża Gumienna. 

W pozostałych walkach wygrywali: Michał Michalski, Bartosz Leśko, Magdalena Rak, Tymoteusz Łopaczyk i Marcin Stopka.

Podczas gali Fen 19 prezes federacji Fight Exclusive Night, Paweł Jóźwiak, zapowiedział kolejną galę. Odbędzie się ona 10 marca 2018 roku na Warszawskim Torwarze.

 


Autor: Natalia Chichłowska
Zdjęcie: FEN MMA Federation