Pamiętacie „Przyjaciół”? Rachel, Joey’a, Chandlera, Rossa, Monicę i Phoebe mieszkających na nowojorskim Manhattanie i regularnie spotykających się w kawiarni Central Perk? Jeśli tak, to świetnie! Portal Watching Closely przygotował dla Was quiz z nagrodami – Filmowy Pub Quiz: Friends Edition.

Pierwszy odcinek tego kultowego serialu  został wyemitowany 22 września 1994 roku. Choć od premiery minęło 25 lat, to popularność serialu przeżywa prawdziwy renesans. Bluzy, koszulki, tatuaże itp. Trudno powiedzieć, dlaczego popularność Przyjaciół powróciła po latach? Można jednak podejrzewać, że ma to coś wspólnego z pojawieniem się serialu w formacie 16:9 na kanale Comedy Central Polska w 2013 roku, a od 1 stycznia 2018 roku również na platformie Netflix.

Portal Watching Closely przygotował kolejny Filmowy Pub Quiz, którego tematem przewodnim jest właśnie ten kultowy serial. Z pytaniami dotyczącymi Przyjaciół zmierzy się 12 drużyn, każda składająca się maksymalnie z 4 osób. Drużyny można zgłaszać, pisząc wiadomość prywatną przez fanpage Watching Closely lub na stronie wydarzenia. Jak informują organizatorzy, chwilowo zgłoszony jest już komplet drużyn, ale nie wykluczone, że pojawią się dodatkowe miejsca.

Zabawa rozpoczyna się w czwartek, 14 marca o  godz. 19:00 w La Famiglia Pizzeria (Kolejowa 14). Wejściówki w cenie 10 zł można kupić przed wejściem na wydarzenie. Wpisowe zostanie przeznaczone na nagrody dla uczestników.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: oficjalna strona wydarzenia