Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki, święto zakochanych. Co w pierwszej kolejności kojarzy się z tym dniem, jeśli nie komedie romantyczne? Ten gatunek filmowy dorobił się swojego grona odbiorców a nawet wielbicieli. Z myślą o nich powstał Filmowy Pub Quiz – Skąd ta melodia? Rom-Com Edition.

PubQuiz to forma rozgrywki podobna do znanych teleturniejów jak Jeden z dziesięciu czy Milionerzy, ale oparta na rywalizacji zespołowej. W zabawie bierze udział 12 zespołów, każdy może liczyć maksymalnie 4 osoby.

Tym razem zamiast klasycznego Filmowego Pub Quizu rozgrywka przybierze nieco inną jego wersję. Filmowy Pub Quiz – Skąd ta melodia? – jak sama nazwa wskazuje – dotyczyć będzie znajomości muzyki filmowej. Podczas konkursu drużyny będą odgadywać z jakiego filmu pochodzi dana melodia czy piosenka. Co więcej, nawiązując do zbliżających się Walentynek, będą to utwory pochodzące z komedii romantycznych.

Zabawa rozpoczyna się w czwartek, 7 lutego, o godz. 20:00 w La Famiglia Pizzeria. Organizatorem jest blog filmowy Watching Closely. Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zgłosić swoją drużynę. Można to zrobić wcześniej w wiadomości prywatnej przez fanpage La Famiglia Pizzeria albo zapisać się już na miejscu, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: oficjalna strona wydarzenia