Assassin’s Creed, Hitman, ABZÛ, Shadow of the Colossus – to tylko niektóre tytuły, z których muzykę usłyszymy 18-19 października w Narodowym Forum Muzyki podczas Game Music Festival. Jest to już druga edycja wydarzenia. Podczas dwóch dni festiwalu na pasjonatów muzyki z gier czekają koncerty a także prelekcje i warsztaty prowadzone przez zaproszonych kompozytorów.

Game Music Festival stworzony został przez portal GameMusic.pl, pasjonatów zafascynowanych muzyką z gier wideo. To już druga edycja wydarzenia. Podczas dwóch dni festiwalu będziemy mogli usłyszeć motywy z różnych gier sformułowane w trzy tematyczne  koncerty.

THE SYMPHONY OF THE DESERT (18 października, godz. 20:00)

Koncert stanowi kontrast między trzema niezwykle klimatycznymi produkcjami: Journey, ABZÛ oraz The Banner Saga. Dwie pierwsze z nich niosą ze sobą subtelność, ponadczasowość. The Banner Saga staje w kontrze, oferując surowość i zimną historię północnych krain.

Autor ścieżki dźwiękowej: Austin Wintory

THE SYMPHONY OF THE COLOSSUS (19 października, godz. 15:00)

Gry autorstwa Fumito UedaICO, Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian – przedstawiają historie głęboko chwytające za serce. Muzyka towarzyszy głównym bohaterom w ich samotności i zmaganiach z przytłaczającymi okolicznościami losu. Ogrom opuszczonych baśniowych światów oraz niezwykłe relacje między bohaterami gier to jest coś czego możemy spodziewać się po tym koncercie.

Autorzy ścieżek dźwiękowych: Michiru Oshima, Kow Otani oraz Takeshi Furukawa

THE SYMPHONY OF THE SHADOWS (19 października, godz. 20:00)

To wielkoformatowe dzieło będzie symfoniczną adaptacją soundtracków z gier Assassin’s Creed II oraz serii Hitman. Wspólnym mianownikiem na pozór dwóch innych światów są nie tylko tajemnicze postacie bohaterów – enigmatycznych asasynów. To przede wszystkim piękna i poruszająca muzyka

Autor ścieżki dźwiękowej: Jesper Kyd

To jednak nie wszystko. W ramach festiwalu przewidziane są także Warsztaty Masterclass oraz prelekcje, prowadzone przez kompozytorów będących gośćmi specjalnymi Game Music Festival 2019.

Zajęcia te będą okazją, by poznać świat profesjonalnej sfery game audio od zaplecza. Dowiedzieć się jak wygląda produkcja dźwięku i tworzenie muzyki a także jak budować ścieżkę kariery i rozwoju zawodowego w branży kompozytorskiej mediów interaktywnych.

Bilety wstępu na Warsztaty Masterclass są bezpłatne, należy jednak wcześniej się zarejestrować. (Zrobicie to tutaj.) Pierwszeństwo mają osoby z karnetami VIP oraz zwykłymi karnetami festiwalowymi.

Więcej informacji o Game Music Festival na stronie oraz fanpage’u wydarzenia. Bilety, w cenach zaczynających się od 59 złotych, można kupić przez stronę internetową, w salonach sieci empik oraz MediaMarkt.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia i grafiki: materiały organizatora