Kanadyjski muzyk zagra we Wrocławiu szóstego listopada w ramach jubileuszowej trasy z okazji 20-lecia działalności scenicznej. Twórca takich przebojów, jak „Seul” czy „Gitan” przedstawi w Hali Stulecia swoje najbardziej znane kompozycje.

Piosenkarz zapowiedział już polską część tournée 20 Years Jubilee TourW listopadzie wystąpi w pięciu polskich miastach. Wrocław będzie trzecim przystankiem na zbliżającej się trasie koncertowej. Garou wraca do Hali Stulecia po ponad trzech latach – w marcu 2015 roku promował płyty Au Millieu De Ma Vie oraz Rythm And Blues. Tym razem postawił na podsumowanie swojego dotychczasowego dorobku i najprawdopodobniej nie zaprezentuje wrocławskiej publiczności nowych utworów.

Garou zadebiutował pod koniec lat 90., grając rolę Quasimodo w musicalu Notre Dame de Paris. Od 2000 roku rozpoczął karierę solową, wypuszczając krążek Seul. W samej Francji sprzedał ponad 2,5 miliona kopii, a na płycie wystąpili światowej sławy muzycy – Celine Dion, Vinnie Colaiuta, Michael Landau czy Lee Sklar. Łącznie wypuścił osiem albumów studyjnych i jeden koncertowy. Niepowtarzalny, zachrypnięty głos stał się jego znakiem rozpoznawczym. Twórczość Kanadyjczyka to mieszanka muzyki rockowej, popu oraz bluesa.

Muzyk wystąpi w Hali Stulecia szóstego listopada. Bilety na koncert trafiły już do sprzedaży. Za najtańsze zapłacimy 139 złotych. Najlepsze miejsce na płycie to wydatek 249 złotych.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Wikimedia Commons