Zbliża się długa przerwa majowa. Jeżeli chcecie uciec od miejskiego zgiełku i szarej wrocławskiej codzienności to ten artykuł jest właśnie dla was!

W mieście również można miło spędzić czas. Warto może jednak poświęcić dzień, aby udać się poza miasto i nacieszyć oko pięknymi widokami, albo poznać bliżej historię zabytkowych miejsc.

Zamek Topacz

Położony na południe od Wrocławia w małej miejscowości Ślęza kompleks pałacowo-przyrodniczy zapewnia wiele atrakcji. Oprócz długich spacerów i obcowania na łonie natury zwiedzający Zamek Topacz mogą smacznie zjeść w tamtejszej restauracji, ale i aktywnie spędzić dzień na korcie tenisowym lub ścieżkach rowerowych. Wisienką na torcie jest Muzeum Motoryzacji gdzie fani czterech kółek poczują się jak w niebie oglądając zabytkowe auta polskiej produkcji z początków lat 30. i powojennych dekad PRL.

Góry Stołowe

Błędne Skały

Góry Stołowe znajdujące się niedaleko Kłodzka to kolejne miejsce godne polecenia. W odróżnieniu od poprzedniej propozycji miejsce to znajduje się o wiele dalej od Wrocławia. W planach warto wziąć pod uwagę Błędne Skały, czyli piękny labirynt skalny. Oczywiście jest też Park Narodowy, a w nim Skalne Grzyby, gdzie znajduje się punkt biwakowy na odpoczynek na łonie natury. Jeżeli chcemy odwiedzić jedno z ładniejszych miejsc Dolnego Śląska to Góry Stołowe są odpowiednim miejscem.

Zamek Kliczków

kliczków

Znajdujący się na północ od Bolesławca Zamek Kliczków pozwoli wyciszyć się od miejskiego szumu pośród leśnej przyrody. Zamek ten posiada bogatą historię, sięga bowiem końca XIII wieku. Dla tych, którzy nie chcą cofnąć się w czasie otwarte jest Centrum SPA, gdzie będą mogli spokojnie odpocząć od wrocławskiej codzienności.

Zamek Książ

książ

W Zamku w Książu trwa do 3 maja XXXI Festiwal Kwiatów i Sztuki. Książ zostanie zasypany pięknymi roślinami. Oprócz tego odbędą się występy artystyczne, wykłady historyczne dotyczące zamku, czy też pokazy rycerskie. Jeżeli nie zdążycie na początku majówki odwiedzić tego miejsca to nic straconego. Wciąż będzie można tu poczuć arystokratyczny wygląd miejsca i poczuć się niczym szlachta.


Filip Skiba
Zdjęcia: Fanpage Zamków w Książu, Kliczkowie i Topaczu, Fanpage P.N. Gór Stołowych