Kolejny weekend, kolejne koncerty. Wrocław jest miastem spotkań, a najlepiej spotykać się przy dobrej muzyce. Dokąd warto więc pójść pod koniec tego tygodnia?


W sobotę warto wpaść do Kalambura przy Kuźniczej. Zagra tam Darek Dąbrowski prezentując swój solowy projekt. Bobby The Unicorn to projekt w którym cała muzyka jest nagrywana sprzętem mającym już czasy swojej świetności za sobą. Darek jak dotąd wydał dwie płyty i zagrał kilkadziesiąt różnych koncertów w całej Polsce. Muzyka którą tworzy jest specyficzna, ale warto ją poznać. Koncert zaczyna się o 21:15
Bilety są darmowe.


Tego dnia na wrocławskich scenach zagra jeszcze Wojciech Kiełbasa. W Kwiatowej, przy Placu Solnym, zaprezentuje po raz drugi utwory na gitarę i wokal. Mówi się o nim jako o jednym z najciekawszych i najbardziej obiecujących muzyków młodego pokolenia. Możecie go znać z występów na wrocławskim rynku. Koncert zaczyna się o godzinie 19:00.
Bilety są za darmo, a dodatkowo zachęcają promocje na barze – kieliszek prosecco za jedyne 5 PLN.


Niedziela na szczęście będzie obfitować w koncerty. W Starej Piwnicy, przy Krupniczej, zagra zespół Charged GBH któremu supportować będzie Moskwa. Ten pierwszy to legendarna punkowa kapela. Wyruszyli w trasę promującą nowy album “Momentum”, który wyszedł w listopadzie. Nagrywają już od 35 lat – znacie ich pewnie z utworu “Give Me Fire”. Koncert zacznie się o godzinie 19:00.

Bilety kosztują 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu.


W Nietocie, przy Kazimierza Wielkiego, zagrają Joanna Longić z pianistką Hani Rani. Przedstawią swój projekt “tęskno”. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami i muzyką która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Artystki zagrają przy akompaniamencie kwintetu smyczkowego. Koncert rozpocznie się o 20:00.

Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu.


Małe Instrumenty będą świętowały swoje 10 urodziny. Zespół zagra w Imparcie przy Mazowieckiej. Od 2007 tworzą muzykę za pomocą niewielkich gabarytami, własnoręcznie stworzonych instrumentów. Ich dzieła są minimalistyczne nie tylko na poziomie fizycznym, ale też artystycznie. Uczestnicy koncertu usłyszą ponadto kompozycje największych artystów – Juliana Antonisza, Fryderyka Chopina, czy Ennio Morricone. Koncert rozpocznie się o 19:00.

Bilety kosztują 10 zł w cenie ulgowej i 15 zł w cenie normalnej.


W Narodowym Forum Muzyki zagra Dorota Miśkiewicz.  Wraz z nią swoje utwory zagra wielu największych polskich muzyków.  Grzegorz Turnau, Leszek Możdżer, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Bogdan Hołownia, Michał Tokaj, Dominik Wania, Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Lutosławski Piano Duo, Tomasz Kałwak, Henryk Miśkiewicz to nazwiska które pojawią się obok artystki na scenie.

Bilety kosztują od 170 do 240 zł. Zostało niewiele miejsc. Zakupu można dokonać na stronie NFM.


Autor: Aleksander Gałąska

Zdjęcie: pixabay.com