Chcesz poczuć prawdziwy klimat Halloween? Wybierz się na maraton horrorów Georga Romero – 28 października. Emocje gwarantowane i tylko dla widzów o mocnych nerwach (i dla fanów zombie).

Horrory to już znany gatunek filmowy. Szczególną popularnością cieszy się na Halloween. Wydarzenie to jest pierwszym z cyklu spotkań filmowych „Kino Zamek”, z których każde poświęcone jest wybranej, wybitnej postaci z historii kinematografii. Tym razem będzie to George Romero.

George Romero to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie grozy – żywych trupów, które w kolejnych jego filmach opanowują świat. Po skończeniu szkoły wraz z przyjacielem założył The Latent Image i w 1968 nakręcił horror „Noc żywych trupów”. Film był przełomem – zarówno dla kina grozy jak i kina w ogóle. Mówi się, że „Nocą żywych trupów” Romero zapoczątkował nowożytną epokę horroru, charakteryzującą się tym, iż tego typu kino zapewnia widzowi nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale znaleźć można w nim także elementy krytyki społeczeństwa i polityki. Dziesięć lat później za sumę półtora miliona dolarów nakręcił kontynuację „Nocy żywych trupów”, czyli „Świt żywych trupów”. W 1982 roku, wraz ze Stephenem Kingiem, nakręcił „Opowieści z dreszczykiem” (Creepshow), natomiast w 1985 roku powstał kolejny film o tematyce zombie – „Dzień żywych trupów”. Romero wprowadził do kultury masowej postać zombie, którą znamy dzisiaj – nieumarły, powstający z grobu, aby pożywić się ludzkim mięsem czy też mózgiem. Wcześniej zombie utożsamiany był z haitańskim kultem voodoo.

WSTĘP WOLNY

Maraton rozpocznie się w sobotę, 28 października 2017 roku o godzinie 17:00 w Centrum Kultury Zamek przy Placu Świętojańskim 1.

Rezerwacje prowadzi punkt informacyjny codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 19 oraz w weekendy od 10 do 17. Miejsca można rezerwować telefonicznie pod numerem (0-71) 349 32 81 i mailowo info@zamek.wroclaw.pl.

Rezerwacje nie są obowiązkowe, ale pierwszeństwo wejścia będą miały osoby, które to zrobią.


Autor: Adrianna Machalica