W zeszłym roku Jeremy Scott, dwa lata temu Erdem… Sieciówka H&M już od 2005 roku łączy siły z najbardziej znanymi na świecie projektantami mody. Tegoroczna, osiemnasta z kolei współpraca, została nawiązana z włoskim wizruozem Giambattistą Vallim. Efekty pracy można już podziwiać!

Świat mody obiegła nowa ekscytująca wiadomość. Giambattista Valli, włoski projektant, znany głównie z olśniewających kreacji haute couture, nawiązał współpracę z marką H&M. Tę wiadomość ogłoszono podczas gali amfAR w Cannes, gdzie Valli pojawił się ze swoimi pięcioma muzami (Kendall Jenner, Chiarą Ferragni, Biancą Brandolini, Chris Lee oraz H.E.R.), które premierowo prezentowały na sobie jego projekty, będące kreacjami z limitowanej kolekcji H&M.

Z czerwonego dywanu prosto do sklepów

Giambattista Valli x H&M to kolekcja pod hasłem LOVE, a w całej kampanii promocyjnej przewija się motyw serca. Valli znany jest głównie ze swoich pełnych przepychu sukien, które składają się z wielu warstw tiulowych falban, mają długie trencze i najczęściej intensywne kolory. Na czerwony dywan jego projekty wybierają takie gwaizdy, jak: Lady Gaga, Dua Lipa czy Rihanna. Sukienki zaprojektowane dla H&M nie wydają się wcale bardziej skromne. Oprócz nich Valli przygotował dla szwedzkiej sieciówki suknię ślubną, topy i koszule, buty, bieliznę oraz zdobne paski oraz opaski.

Kolekcja trafi do sklepów 7 listopada, lecz dla niecierpliwych jest dobra wiadomość! Po raz pierwszy w historii współprac z projektantami ogłoszono przedsprzedaż, która wystartuje już w sobotę 25 maja. Znajdzie się w niej dziewięć looków dostępnych w wybranych sklepach H&M oraz online. Kolekcja Giambattista Valli x H&M oczywiście nie należy do najtańszych. Za sukienkę trzeba dać od 800 do 2000 zł, buty również kosztują 800 zł, a pasek to koszt rzędu 400 zł.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram