Warsztaty gry na gitarze i ukulele, animacje cyrkowe i koncert Arki Noego, to tylko niektóre atrakcje zorganizowanego dziś Dnia Krasnoludka z Gitarą. Blisko 100 młodych gitarzystów zagrało w Gitarowej Orkiestrze Krasnoludków na wrocławskim Rynku.

„Hej Joe, śmiało steruj statkiem, który jest z papieru” – te słowa znało każde dziecko wychodzące z wrocławskiego Rynku. Specjalnie stworzony, oficjalny hymn Gitarowej Orkiestry Krasnoludków rozbrzmiewał kilkukrotnie. Nieważne czy grasz na gitarze, ukulele, czy twój instrument był tylko dmuchaną zabawką. Wszyscy młodzi adepci wystąpili na scenie i wspólnie zagrali „My jesteśmy krasnoludki”. Dzieci powitał pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, Leszek Cichoński, który poprowadził warsztaty. Cichoński przygotował krótką lekcję gry „Hey Joe”, aby najmłodsi mogli jutro stanąć na specjalnie przygotowanej scenie i razem z innymi gitarzystami spróbować pobić Gitarowy Rekord Guinnessa. 

Na dzieci oprócz warsztatów czekał szereg atrakcji. W specjalnym namiocie mogły pomalować sobie buzię, zrobić zdjęcie na rozstawionej ściance, czy wziąć udział w animacjach cyrkowych, prowadzonych przez Pinę Polar. Swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni Wojtka Pilichowskiego, w tym 14-letni Kamil Pyrek, znany z programu „Super Dzieciak”. Wiązankę popularnych przebojów wykonała Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Nie zabrakło najpopularniejszego standardu na ukulele, czyli „Over the rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Na zakończenie wystąpiła popularna wśród dzieci grupa Arka Noego, która rozgrzała publiczność lubianymi piosenkami.

 


Pamiętajcie, że majówkowe wydarzenia możecie śledzić na naszym Instagramie. Codziennie pojawia się także relacja tekstowa, oczywiście na http://dziennikarstwo.wroclaw.pl. 


Autor: Aleksandra Joanna Kowalczyk
Zdjęcia: Aleksandra Joanna Kowalczyk