Na wrocławskich scenach już w ten weekend świętować będziemy powrót hardrockowej legendy i nowy album rapowy. Kolejną dawką wrażeń zapewni solowy projekt jednego z mistrzów polskiej alternatywy.

Koncert: Non Iron (01.02.2019, Stara Piwnica, 19.00)

Wielki powrót w klasycznym składzie! Poznańscy Non Iron po trzydziestu latach znów pojawią się na scenie. Legendy hardrocka: Henryk Tomczak, Wojciech Hoffmann, Leszek Szpigiel, Janusz Musielak i Jędrzej Kowalczyk wyruszą w trasę pod hasłem Innym Niepotrzebni – XXX Lat Reunion Tour. Będzie to dwumiesięczna seria koncertów z okazji 30. rocznicy ich debiutu i jego reedycji. Muzycy w ten sposób jednocześnie żegnają się ze sceną na dobre. Ich supportami będą: Undead Phoenix, Airstrike oraz Milczenie Owiec. Bilety do kupienia przed wejściem na wydarzenie.

Koncert: Kękę (02.02.2019, Akademia CLUB, 20.00)

Nowy rozdział w karierze Kękę. Albumy wydane z Prosto: Takie Rzeczy i Nowe Rzeczy, pokryły się platyną i odniosły wielki sukces. W 2016 roku założył swoją własną wytwórnię, a jego Trzecie rzeczy także odbiły się echem w muzycznym świecie. Po koncertach w kraju i Europie, raper wraca z nowym materiałem. To tu, pełen dojrzałości, ale i humoru, jest osobistą autorefleksją Kękę. Bilety do kupienia tutaj.

Koncert: Piotr Rogucki (03.02.2019, Stary Klasztor, 20.00)

Frontman zespołu COMA, zaprasza fanów na projekt Rogucki Solo. Znany z połączeń poezji, rocka i teatru od wielu lat podbija polską scenę, zarówno z zespołem, jak i sam. Laureat wielu wyróżnień, w tym Fryderyka i Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. W Starym Klasztorze zaprezentuje swoją twórczość przez lata zgromadzoną na solowych albumach.


Autor: Karolina Szachniewicz, mat.pras.
Zdjęcia: YouTube, oficjalny Facebook: Rogucki