Marzec, czyli miesiąc, w którym zaczyna się wiosna, rozpocznie się od zastrzyku energii. W ciekawym i różnorodnym wydaniu. Na wrocławskich scenach zagoszczą melodie liryczne, taneczne, ale także w języku sąsiadów zza wschodniej granicy. Konkretna rozrywka gwarantowana.

Koncert: RAU (01.03.2019, D.K. Luksus, 20.00)

Mistrz Sztuki powraca do Wrocławia! Tym razem w podwójnym tego słowa znaczeniu, bo RAU wyrusza w trasę promującą swój kolejny album o takim właśnie tytule. Jeśli znacie jego wcześniejszy krążek – Konkretna Rozrywka, spodziewajcie się jego bardziej zróżnicowanej kontynuacji. Oczywiście w typowym dla artysty wydaniu. Skupi się jednak na otaczającej nas rzeczywistości, opowiadając o niej z żartem i satyrą. Dodatkowo, melodie elektroniczne z dodatkiem techno i nutką trapu wypełnią również kawałki nieco mroczniejsze i bardziej osobiste. Mistrz Sztuki w wykonaniu RAU Performance został wydany własnym nakładem przy wsparciu wytwórni Asfalt Records. Bilety możecie kupić tutaj.

Koncert: Ted Nemeth (02.03.2019, Stara Piwnica, 20.00)

Łódzki zespół z dziewięcioletnim stażem. Ted Nemeth to garażowe melodie z przeplatającymi się wzajemnie elementami energii i nostalgii. Piękna warstwa liryczna w języku polskim, która sprawia, że ich muzyka nie przypadnie do gustu każdemu słuchaczowi. Na czele z Patrykiem Pietrzakiem otwarcie i przystępnie śpiewają o problemach młodego pokolenia, często pozostawiając odbiorców z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Ted Nemeth grali już u boku takich polskich artystów jak: happysad, Organek, T.Love czy Pidżama Porno. Mają za sobą także występy na wielkich scenach w Jarocinie i na Przystanku Woodstock, a także pojawili się na Męskim Graniu. Nadchodzący koncert to przekrój twórczości zespołu.

Koncert: The Hardkiss (03.03.2019, Centrum Koncertowe A2, 18.00)

Muzykę The Hardkiss najłatwiej umieścić na pograniczu synth popu i rockowej alternatywy. Tak naprawdę łączą to, czego pozornie połączyć się nie da. Śpiewają obrazami. To właśnie ich trzeci album Żelazna Jaskółka, który promują w trzech polskich miastach. Julia Sanina wraz z zespołem przeniosą nas w intymną podróż w towarzystwie elektronicznych dźwięków. Mimo że większość tekstów zaśpiewana będzie w języku ukraińskim, każdy słuchacz w ich melodiach znajdzie coś dla siebie i o sobie. Bilety dostępne jeszcze na stronie: pankoncert.pl.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube, oficjalny Facebook: RAU we Wrocławiu