Ten weekend gwarantuje podróż po wielu muzycznych gatunkach. Od melodyjnego, mocnego brzmienia, przez odrobinę legend i magii, by w końcu odpłynąć przy dźwiękach niesamowitej aranżacji.

Koncert: All That Remains + Sicphorm (14.12.2018, Firlej, 18.00)

Tam, gdzie wymyślono grę w baseball, czyli w miasteczku Springfield, dwadzieścia lat temu powstał zespół All That Remains. Jego założyciele – Phil Labonte i Oli Herbert zaczęli od eksperymentów z melodiami metalcore’a i death metalu, czerpiąc nawet z hardrocka. Pierwszy album wydali w 2002 roku, ale to kolejne trzy krążki sprawiły, że o chłopakach zrobiło się głośno i nastały ich złote czasy. Ich późniejsze płyty: The Order of Things (2015) i Madness (2017) to materiał, który All The Remains będzie prezentować na swoim jedynym polskim koncercie.
Supportem grupy z Massachusetts będzie młody, wrocławski zespół Sicphorm. Od 2013 roku poruszają się po klimacie groove i trash metalu z odrobiną hardcore. Ich debiutancki album Wake Up, cieszył się pochlebnymi opiniami zarówno w Polsce, jak i u naszych zachodnich sąsiadów, a także w kilku innych europejskich krajach.
Aby kupić bilety, kliknij tutaj.

Koncert: KUST (15.12.2018, Firlej, 20.00)

Przenosimy się w zupełnie inne klimaty. KUST, który nazwę zaczerpnął od poleskiego obrzędu wiążącego się z uczczeniem pamięci zmarłych. Muzyka zespołu oparta jest więc na słowiańskich pieśniach obrzędowych, wywodzących się nie tylko z terenu Dolnego Śląska, ale także ziem wschodnich. Wykorzystywane są pieśni z roku kalendarzowego, ale także z wszelakich rytuałów rodzinnych- pogrzebu, wesela czy świąt. Znajdziecie także współczesne elementy z pogranicza drone, noise, ambient i industrial. Dźwięk ma niepowtarzalną strukturę i dynamikę, dzięki wykorzystaniu, oprócz standardowych instrumentów, dźwięków rogów, gongów czy dzwoneczków. To połączenie tradycji i współczesności sprawia, że KUST jest po prostu ponadczasowy. Wstęp wolny.

Koncert: Piotr Bukartyk (16.12.2018, Stary Klasztor, 19.00)

Chociaż na scenie już od ponad trzydziestu lat, dopiero w 1997 roku powstał jego pierwszy album Szampańskie wersety, który przyniósł mu nominację do Fryderyka. Jego współpraca z zespołem Sekcja rozpoczęła się, a ich działalność obejmowała ogólnie pojmowanego rocka. Piotr Bukartyk zajmuje się także poezją śpiewaną. Jego twórczość, w każdej ze swoich odsłon, jest opowieścią o miłości, codzienności i prozaiczności. Jednak ich nietuzinkowe teksty i piękny aranż, gwarantują podróż do nieznanego świata. Bilety do kupienia na stronie Starego Klasztoru.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: YouTube, oficjalna strona wydarzenia KUST na Facebooku, Wikipedia Commons/ by Henry Laurisch